Керівництво УПЦ МП не санкціонувало участь священників у перемовинах з духовенством ПЦУ, які відбулися 5 липня в Софії Київській.

Про це заявив у коментарі BBC News Україна митрополит Ніжинський Климент, який є речником УПЦ. Він досить прохолодно відгукнувся про зібрання священників.

Якщо в ПЦУ зібрання називають ініціативою знизу, то в УПЦ так не вважають.
“Я б не назвав це початком діалогу на низовому рівні. Адже цю зустріч модерував мінкульт (держслужба з етнополітики та свободі совісті – Ред.), тому треба робити поправку на ініціаторів і тих, хто забезпечив логістику зустрічі”, – вважає він.

У розмові з ВВС правлячий єпископ одного з учасників зібрання з боку УПЦ розповів, що той не погоджував з ним свою участь.

Владика Климент каже, що в цій ситуації кожен правлячий архієрей має сам реагувати на участь своїх священників.

“Але якщо вони не узгоджували свої дії з правлячими архієреями, це викликає подив. Такої ситуації не мало б бути у здоровому церковному середовищі”, – вказує Климент.

Керівництво церкви ці перемовини не санкціонувало.

Владика Климент каже, що УПЦ ще на соборі чітко заявила, що для початку реального діалогу з ПЦУ остання має припинити приймати у свою юрисдикцію парафії УПЦ.

Хоча більшість парафій ухвалюють рішення про перехід більшістю голосів, в УПЦ послідовно називають цей процес “силовим захопленням”.

Владика однієї з єпархій УПЦ, священник якої був на зібранні, каже, що не бачить в цьому якогось криміналу і карати священника не буде. Він переконує, що не заборонив би їхати на зустріч, проте дав би певні настанови. Але загалом у результативність розмов на рівні священників не вірить. Він каже, що це як в армії – священники – низові офіцери.

“Як це – офіцери зібрались, а командування не в курсі подій. Поговорити ніколи не шкодить, але так це не робиться”, – вважає єпископ.

За його словами, для серйозного діалогу УПЦ та ПЦУ переговори мають бути на високому рівні зі створенням спеціальних комісій за участі єпископів.

“Перед тим, як починати переговори, треба припиняти бойові дії. У нас храми і далі захоплюють”, – бідкається єпископ. І пророкує, що поки процес переходу парафій не припиниться, серйозного діалогу між церквами не буде.

Як повідомляла РП, учасники першої неформальної зустрічі духовенства Православної Церкви України і Української Православної Церкви МП, яка відбулася 5 липня на території Софії Київської, уклали та підписали Декларацію порозуміння.

Текст документу оприлюднив ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості о. Георгій Коваленко.

Ініціатори запрошують до підписання і обговорення декларації духовенство і вірних Української Православної Церкви і Православної Церкви України.

Як повідомляла РП, 5 липня на території Софії Київської відбулася перша неформальна, але публічна зустріч духовенства Православної Церкви України і Української Православної Церкви МП.

Comments are closed.