Речник УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич відреагував на повідомлення СБУ про 23  кримінальні провадження щодо колабораціонізму представників Московського Патріархату в Україні.

Він зокрема вважає ці випадки “одиничними” і наголошує, що в державних та правоохоронних органах зафіксовано більше випадків колабораціонізму.

“В СБУ на минулому тижні заявили, що вбачають загрозу ворожого впливу в діяльності УПЦ, і вже відкрито аж 23 кримінальні провадження. Також в.о. Голови СБУ Малюк сказав, що “це середовище є ідеальним полем для функціонування ворожої резидентури”, напевне, маючи на увазі УПЦ. Те, що одиничні (в порівнянні з кількістю духовенства УПЦ) випадки колабораціонізму є, ніхто цього не заперечує і не виправдовує, однак хотілось би знати більш детально і офіційно, бо деякі джерела кажуть, що насправді цих випадків менше, аніж заявлено”, – пише він.

За його словами, журналісти “однобоко висвітлили питання,  оминаючи слова очільника СБУ, що ворожий вплив здійснюється по різних напрямках суспільного життя”.

Представник УПЦ МП наводить факти відкриття проваджень стосовно правоохоронців та державних посадовців.

“І ніхто не стане стверджувати, що СБУ чи інші державні силові структури “є ідеальним полем для функціонування ворожої резидентури”. Це моє спостереження не є спробою виправдати факти колабораціонізму. Абсолютно ні. Я лише показую на основі відкритих джерел масштаби цього явища в різних державних і силових структурах, кількість яких неспівмірно більша за кількість таких самих випадків у Церкві”, – зазначає Данилевич.

Як повідомляла РП, СБУ розуміє всі можливі загрози ворожого впливу у діяльності УПЦ МП, тому якісно відпрацьовує цей напрям. Про це розповів в. о. голови Служби безпеки України Василь Малюк.

“Так, загрози є (ворожого впливу в діяльності УПЦ МП на території України – ред.). Але я буду неправий, якщо скажу, що це загроза, на яку Служба не може вплинути і вчасно задокументувати”, – розповів Малюк в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Малюк повідомив: “Якщо ж взяти період із початку війни, то ми відкрили 23 кримінальних провадження щодо таких персонажів, вже є 33 підозрюваних – від класичних агентів збору глибинної інформації до банальних корегувальників вогню в рясах”.

Comments are closed.