У селищі Бородянка Київської області парафія Храму Святого Архістратига Михаїла у неділю, 9 липня 2023 року, перейшла від УПЦ МП до ПЦУ.

Громада проголосувала – 220 голосів “за”, передає “5 канал”.

Як повідомляє Еспресо, збори проходили на центральній площі, перед палацом культури.

Завадити проведенню зборів намагалася юристка УПЦ МП.  Жінка спробувала перешкодити проведенню голосування й наполягала на його нібито незаконності, але присутні на зборах її не послухали.

При цьому жителі Бородянки висловлювали обурення відносно тепер вже колишнього настоятеля Храму Святого Архістратига Михаїла Віктора Талька, який під час окупації у березні 2022 року імовірно співпрацював з російськими військовими та пропагандистами.

Як повідомляла  РП, Служба безпеки розслідує факти колабораційної діяльності настоятеля храму УПЦ МП у селищі Бородянка Віктора Талька.

Наразі перевіряються дані про його можливе сприяння рашистам у примусовому вивезенні до Білорусі майже 100 мешканців Київщини під час тимчасової окупації регіону, повідомляють у СБУ.

Крім того, співробітники СБУ розслідують обставини функціонування російської катівні на території храму, яким опікується Талько.

За попередньою версією слідства, клірик запропонував окупантам використовувати підвальне приміщення релігійної установи для ув’язнення учасників руху опору.

Comments are closed.