Найбільший у Греції державний університет імені Арістотеля (The Aristotle University of Thessaloniki) відмовився приймати на навчання випускника Почаївської духовної семінарії. Причина в тому, що у Греції не визнають канонічність УПЦ МП.

Про це пише Правий берег.

Невдача спіткала громадянина Сербії Любиша Честіча, який закінчив Почаївську духовну семінарію РПЦ в Україні.

6 квітня 2023 року цей семінарист отримав чернечий постриг із нареченням монашим іменем Хрисанф. Церковний обряд, що здійснюється при посвяченні в духовне звання, з благословення митрополита УПЦ МП у Тернополі та Кременці Сергія здійснив ректор семінарії архієпископ в Шумську Іов.

Уже через тиждень монаха Хрисанфа хіротонізували на диякона. А 15 липня уже згадуваний митрополит Сергій, митрополит московського патріархату з титулом Почаївський Володимир і архієпископ у Шумську Іов рукоположили монаха Хрисанфа на священника, стверджують наші джерела.

У серпні новорукоположений священник за рекомендаційним листом РПЦвУ спробував вступити для подальшого навчання у духовний виш за кордоном, однак отримав відмову.

“У приймальній комісії абітурієнту вказали, що для них є лише один митрополит Київський – глава ПЦУ блаженнійший владика Епіфаній. Титул “Київський” у інших архієреїв вони не визнають”, – зазначив один зі співрозмовників Правого берега.

Довідка. Aristotle University – публічний університет, розташований у м. Салоніки, Греція. Це найбільший університет у Греції та один із найбільших ВНЗ у Південно-Східній Європі.

Університет був заснований у 1925 році та названий на честь давньогрецького філософа Арістотеля, який був уродженцем Салонік. Університет Арістотеля пропонує широкий спектр програм бакалаврату, магістратури та докторського ступеня в різних галузях знань, включаючи гуманітарні, природничі, соціальні, інженерні науки, медицину та математику. Він активно займається дослідженнями та бере участь у міжнародних наукових проєктах.

У Салоніках навчються близько 100 тисяч студентів, велика частина з яких здобуває ступінь бакалавра, а приблизно 10% студентів здобувають післядипломну освіту. Викладацьку діяльність здійснюють понад 2200 осіб, з яких понад 700 викладачів мають професорське звання.

Comments are closed.