В УПЦ МП заявили, що в Києво-Печерській лаврі продовжують жити понад 140 монахів, не враховуючи послушників.

Про це йдеться на офіційному сайті УПЦ МП з посиланням на пресслужбу Києво-Печерської лаври.

Фото: lavra.ua

В коментарі спростовують висловлювання в.о. намісника монастиря ПЦУ Києво-Печерської лаври о. Авраамія про кількість братії УПЦ МП в лаврі.

«На жаль, він не має вже жодного відношення до нашого монастиря і може скласти враження щодо його стану тільки за чутками. Зараз в обителі подвизається понад 140 братії, не рахуючи послушників», — констатують в УПЦ МП.

В пресслужбі уточнюють, що твердження Авраамія про те, що «нібито в нашому монастирі залишилися лише літні ченці, не відповідає дійсності».

Повідомляється, що з благословення священноначалля, дійсно дехто з братії перейшов в інші обителі та місця служіння.

«Для будь-якого монастиря цей процес природний, але відмінність Печерського монастиря у даному випадку в тому, що до нього з об’єктивних причин не можуть зараз приходити нові послушники і священнослужителі. Також на факті переходу деяких ченців до інших монастирів позначився і людський фактор. На превеликий жаль братії, вже довгий час навколо Києво-Печерського монастиря штучно розпалюється релігійна ворожнеча», — йдеться в коментарі.

В УПЦ МП заявляють, що «попри всі обставини, дедалі більше молодих ченців стають священнослужителями Києво-Печерської лаври».

Як повідомляла РП, виконуючий обов’язки намісника лаври, архімандрит ПЦУ Авраамій розповів, що в Києво-Печерській лаврі ще залишаються близько 60 монахів УПЦ МП.

Comments are closed.