Священник церкви у селі Ржавинці Юрковецької громади на Буковині передав храм у приватну власність Московського Патріархату.

Про це повідомив голова Юрковецької сільської ради Віталій Шафер, пише Бук-інфо.

За його словами, церква у селі Ржавинці більше не належить парафіяльній громаді, а приватній установі «Соціально-духовний центр на честь Святої Трійці».

Шафер пише, що вже 17 років у сільському храмі править Сергій Козарь родом з села Недобоївці.

«Ржавинчани для нього зробили все, що могли – дали житло порядом з церквою, де і проживала сім’я священника усі ці роки. Та події останніх років мало, помалу, але міняють свідомість у всіх розумних людей, хто хоч трохи розуміє , що ворогом для України є росія», – каже посадовець.

Як стверджує Віталій Шафер, він неодноразово переконував священника, що церква для росіян є елементом гібридної війни проти українців і сподівався, що разом з парафіянами перейде до ПЦУ.

Втім, як виявилось, священник ще 6 серпня провів парафіяльні збори громади, де запропонував передати усе майно церкви приватній установі. Протокол засідання підписало семеро людей, у тому числі й Любов Горбатюк, яка є директоркою цієї установи.

Про цей факт голова громади повідомив у правоохоронні органи, щоб у законний спосіб боротися за повернення церкви парафіяльній громаді села Ржавинці.

На сайті Українського бюро кредитних історій вказано, що приватну установу «Соціально-духовний центр на честь Святої Трійці» створили 19 серпня 2023 року. Директоркою є Горбатюк Любов Іванівна, а бенефіціаром – Козарь Сергій Дмитрович.

Варто зазначити, що засновником установи є Благодійна організація «Благодійний фонд на честь Святої Трійці», яка зареєстрована у Чернівцях за адресою вул. Руська, 33 — саме там, де розташована будівля Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП.

Як повідомляла РП, священники Московського Патріархату в Сокирянах, що на Буковині, переписали храм на приватну структуру. Тепер церква громаді не належить. Про це парафіяни дізналися випадково –  від поліції, коли хотіли потрапити на службу. У доступі до церкви їм відмовили.

Як стало відомо, на Буковині правоохоронці розслідують реєстрацію приміщення храму Святих апостолів Петра і Павла в місті Сокиряни на приватну установу, яка підпорядковується УПЦ МП. Документи на церкву перереєстрували за тиждень до того, як релігійна громада проголосувала за перехід з УПЦ МП до ПЦУ.

Comments are closed.