УПЦ МП поскаржилася в Державне бюро розслідувань “на вчинення кримінальних правопорушень” кількома народними депутатами України. У Московському Патріархаті вважають, що нардепів варто притягнути до кримінальної відповідальності за статтею про розпалювання релігійної ворожднечі.

Про це повідомив у соцмережах адвокат УПЦ МП, зокрема митрополита Павла Лебедя Микита Чекман.

Як зазначено в повідомленні, йдеться про нардепів Інну Совсун, Олександру Устінову та Ярослава Юрчишина.

Зокрема, в УПЦ МП подають посилання на виступи Інни Совсун у ЗМІ, де вона заявляє, що “УПЦ МП – це не Церква, а частина правоохоронної системи РФ”, а також зазначає, що цю Церкву потрібно заборонити.

Також МП вбачає кримінал у висловлюваннях Олександри Устінової про те, що “законопроєкт про московських попів таки буде проголосований, тому що це є вимогою суспільства”, і що американцям “треба пояснювати, що мова йде не про церкву, а про ФСБ”.

Вони також наводять цитати з інтерв’ю Ярослава Юрчишина, зокрема таку: “На противагу деяким діячам, які вважають заборону РЦП наступом на релігійні права чи свободу совісті і, я відповім однозначно: це усунення російської агентурної мережі. Їхню причетність до “руского міра” вже не раз викривала СБУ, тому досить із ними гратися”.

В УПЦ МП вважають, що у висловлюваннях нардепів “наявні ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 161 КК України, а саме умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, вчинені службовою особою”.

“Таким чином, депутати Ярослав Юрчишин, Інна Совсун та Олександра Устінова висловлюють свою прихильність до релігійного об’єднання Православної Церкви України, підтримують рішення про зміну релігійними громадами підлеглості з Української Православної Церкви до Православної Церкви України. Усупереч сприянню встановленню відносин взаємної релігійної і світоглядної терпимості й поваги між громадянами, які сповідують релігію або не сповідують її, між віруючими різних віросповідань та їх релігійними організаціями, пан Юрчишин, пані Совсун та пані Устінова у формі наклепу та цькування принижують честь і гідність громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями, закликають до розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, порівнюючи Церкву з правоохоронними органами та спецслужбами ворогуючої держави”, – зазначає адвокат.

Comments are closed.