Депутати Київради надали в постійне користування Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” землю, на якій розташовуються памʼятки національного та світового значення. Це дозволить взяти повністю під охорону та контроль пам’ятки світового значення, які входять до об’єктів списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомили з Національному заповіднику.

“Депутати Київради ухвалили без перебільшення доленосне рішення, що дозволить лаврі назавжди позбутися присутності “руского міра” з його наративами, спрямованими на знищення української духовності та культури”, – зазначають в заповіднику.

Під час сесії міські обранці ухвалили рішення про відведення земельних ділянок заповіднику у постійне користування. Понад 30 років земля, на якій розташовуються памʼятки національного та світового значення, не була законодавчо оформлена. Після того, як у квітні 2023 року вдалося розірвати договір з монастирем, вирішення земельного питання активізувалося. Його внесли до порядку денної столичної міськради.

Депутати поставили крапку в земельному питанні щодо користування землею Києво-Печерської лаври заповідником. Це дозволить Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” взяти повністю під охорону та контроль пам’ятки світового значення, які входять до об’єктів списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

“Останніми десятиліттями лавра без належного оформлення земельної ділянки зазнала дуже серйозних втрат. Усім відомо про незаконну забудову та нецільове використання, і сьогоднішнє рішення може, власне, завершити цю історію. Тому я дуже вдячний депутатам, що підтримали це історичне рішення. Насправді, це є першим кроком до повного повернення української лаври українському народу”, – зазначив генеральний директор заповідника Максим Остапенко.

Comments are closed.