Очільник УПЦ МП на Буковині митрополит Мелетій (Єгоренко), який писав заяву на отримання російського паспорта, намагався зірвати молебень вірян ПЦУ у Вовчинці Чернівецької області.

Відео із зібрання оприлюднив священник ПЦУ Роман Грищук, повідомляє Еспресо.

Священник Роман Грищук і віряни ПЦУ організували молебень за Україну і вечір духовної та патріотичної пісні. На захід без запрошення завітав Єгоренко, а разом із ним близько пів сотні священників Московського Патріархату і багато вірян.

“Який страшний гвалт зчинився, коли я процитував апостола Павла (1Кор.14) про молитву на зрозумілій мові! Як же вони ненавидять все українське, як же вони за ці слова ненавидять навіть апостола Павла!” – написав отець Грищук.

Головними “вишибалами” атаки УПЦ МП Грищук назвав місцевих діячів Партії регіонів, зокрема ексголову Глибоцької РДА Миколу Загарюка, а також начальника митниці Миколу Нікулеску.

“Юра Кушнір, завалившись п’яним, багаторазово погрожував фізичною розправою мені і прихильникам ПЦУ! Як справжній рабовласник, почав кичитися кількістю рабів: “У мене тут 800 людей! А ти тут хто?” Жителів села вважають просто за кріпаків без права голосу! Громада не злякалася, а продовжувала молитися і слухати отців-капеланів. Привезені попи перебивали нас румунським співом і викриками”, – пояснює отець події на відео.

Там, до слова, чітко видно, як Мелетій і прихильники викрикують “Геть греко-католиків із Буковини!”. Це гасло, ймовірно, підпадає під статтю кримінального кодексу про розпалювання міжрелігійної ворожнечі, за якою судять іншого буковинського функціонера УПЦ МП Лонгина (Михайла Жара).

Зауважимо, митрополита Мелетія (Валентин Єгоренко) президент Володимир Зеленський 11 січня минулого року позбавив українського громадянства.

 

Comments are closed.