Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив освячення храму на честь Юрія Переможця у мікрорайоні Бортничі Дарницького району міста Києва та очолив Божественну літургію.

Як повідомляє пресслужба ПЦУ, Предстоятелю Православної Церкви України співслужили архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Єфрем, настоятель храму протоієрей Віталій Матіящук та запрошене духовенство.

За богослужінням також молилися захисники Батьківщини, в. о. голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Микола Калашник та громада вірних, яка доєдналася до Православної Церкви України.

Під час літургії за ревне служіння Церкві настоятель храму був удостоєний чергової священничої нагороди – права носіння митри.

Після прочитання Євангелія Предстоятель возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ.

Наприкінці літургії Предстоятель єдиної помісної Української Православної Церкви звернувся до вірян з першосвятительським словом й привітав громаду з освяченням престолу та храму.

«Щиро вітаю всіх вас із цією історичною подією у житті громади, адже сьогодні ми оновили, освятили храм на честь святого Юрія Переможця. Храм, в якому буде линути молитва своєю українською мовою за Україну, за її владу, за військо, за український народ. Храм є особливим місцем для кожного із нас, бо всі ми линемо до храму, щоби духовно оновитись, підбадьоритися і отримати ту невидиму Божественну благодать, яка укріплює наші немічні фізичні та духовні сили.

Господь постійно стукає у двері нашого серця, але ми настільки буваємо заклопотані повсякденними справами і турботами, що часом не чуємо цього заклику. Але ми повинні відкрити своє серце, відкрити свою душу і йти на зустріч Господу. Якщо ми справді приймемо Бога у своє життя, то побачимо, що все кардинально в ньому змінюється. Тому будемо просити у Бога допомоги, щоби Він і надалі був милостивим до нас.

У ці непрості часи випробувань ми по особливому відчуваємо підтримку Божу. Адже Господь зберіг нас, Господь зберіг нашу державу і ми переконані в тому, що неодмінно перемога буде на нашому боці. Бо не може перемогти той, хто чинить зло, той, хто вбиває своїх братів і говорить, що чинить добре. Перемагає тільки правда, перемагає любов і справедливість», – сказав Предстоятель.

Також Митрополит Епіфаній побажав громаді підтримки Божої, сили, здоровʼя та натхнення робити все від них залежне, щоби наша Україна відновлювалася та процвітала.

Предстоятель Православної Церкви України вручив високі церковні нагороди захисникам Батьківщини, меценатам та представникам місцевої влади.

Comments are closed.