Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, за даними Чернівецької обласної військової адміністрації, 34 релігійні громади перейшли у підпорядкування Православної Церкви України.

Та є громади на Буковині, в яких жодна парафія не змінила свого підпорядкування.

Так, відповідаючи на запит медіахолдингу С4, у Герцаївській міській раді зазначили, що на території громади є загалом 15 релігійних організацій, які підпорядковані УПЦ МП. Жодна з них від початку великої війни не змінювала своєї конфесійної приналежності.

Подібна ситуація склалася й у Кіцманській громаді. У відповіді на запит у міській раді вказали, що загалом мають 13 релігійних громад, з яких 10 підпорядковані УПЦ МП. Проте жодна з них до ПЦУ не перейшла.

У Мамаївській громаді є дев’ять парафій УПЦ МП. По одній із них є у селі Лужани, Глиниця, Коростувата, Драчинці, Нові Драчинці, Стрілецький кут та Новий Киселів. По дві – у Мамаївцях.

Жодна з парафій у Мамаївській громаді з лютого 2022 року не перейшла до ПЦУ. Проте, як йдеться у відповіді на запит, у листопаді 2022-го сільська рада направила звернення до начальника Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка, голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, а також президента Володимира Зеленського щодо заборони діяльності московської церкви.

У Ванчиковецькій громаді також жодна церква з дев’яти зареєстрованих не переходила до Православної Церкви України. Відповідну інформацію журналістам С4 підтвердили у сільській раді у відповіді на офіційний запит.

У Герцаївській, Кіцманській, Мамаївській та Ванчиковецькій громадах храми та інше майно перебувають у власності релігійних громад.

Дещо інша ситуацію склалася у Кадубовецькій громаді. Там загалом діють сім релігійних організацій, які підпорядковуються УПЦ МП. У відповідь на запит медіахолдингу С4 у сільській раді розповіли, що з них лише одна парафія у селі Хрещатик торік перейшла до ПЦУ. Проте парафіяни продовжують богослужіння у приватному господарстві.

Втім, земельні ділянки решти парафій перебувають у власності територіальних громад сіл в особі сільської ради. З 2014 року ці релігійні організації мають право постійного користування земельними ділянками.

У Чернівцях також не зареєстрували жодного переходу до Православної Церкви України.

Comments are closed.