Священник Донецької єпархії ПЦУ, настоятель Вознесенського храму в с. Камʼянка біля Маріуполя, що на тимчасово окупованій рф території, архімандрит Христофор (Хрімлі) був звільнений з незаконного увʼязнення та депортований з території рф до Грузії.

Про це повідомляє “Україна православна”.

Священник Православної Церкви України був арештований окупаційною владою у вересні 2023 року та звинувачений у тому, що “антиросійським, екстремістським чином підтримував українську владу та збройні формування, а також розпалював ненависть та ворожнечу на національній і релігійній основі”. Після “вироку” окупаційного “суду” він був примусово вивезений до Ростовської області рф, де незаконно утримувався до нинішнього дня.

Факт звільнення архімандрита Христофора підтвердив митрополит Донецький і Маріупольський Сергій. «Пів години тому мені повідомили, що він вже перетнув грузинський кордон. Слава Богу! І дякую українському уповноваженому з прав людини пану Лубінцю – це відбулося завдяки його праці», – повідомив владика Сергій.

Як повідомляла РП, на окупованій частині Донеччини росіяни арештували двох священників ПЦУ.

Так звані представники “МГБ ДНР” та окупаційної влади намагались примусити священників ПЦУ на Донеччині Андрія Чуя та Христофора Хрімлі перейти до Московського Патріархату. Про це розказав архієпископ Донецький та Маріупольський Сергій Горобцов.

Отець Христофор в окупацію потрапив після 24 лютого 2022 року. Він знаходився в одному з населених пунктів Волноваського району. За словами Горобцова, він відмовився евакуюватись через прикуту до ліжка матір.

“Протягом всього часу так звані представники “МГБ ДНР” та окупаційної влади намагались примусити їх перейти до Московського патріархату. Вони неодноразово з різноманітними комісіями приїжджали до парафій, спілкувались з вірянами, безпосередньо з духовенством. Пропонували навіть гроші. Казали: що вам треба перейти до МП. Вас митрополит Ілларіон, прізвище Шукало, який очолює Донецьку єпархію МП, перерукоположе. І ви будете служити на тому ж місці й у своїх храмах тільки під МП. І у вас буде все: і допомога, і гроші, і захист. В іншому варіанті вас арештують, відберуть майно. Вас будуть гнати, переслідувати, навіть заберуть житло”, — розказав архієпископ.

Comments are closed.