Рішення Синоду Румунської Церкви про створення структури під назвою “Румунська Православна Церква в Україні” є не тільки провокаційним, але й шкідливим для всього Вселенського Православ’я.

Про це заявив єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України Віктор Бедь.

“Рішення Синоду Румунської Православної Церкви від 29 лютого 2024 року, яке прийнято з грубим порушенням церковних канонів та міжцерковної політики непоширення діяльності єпархій однієї Помісної Автокефальної Православної Церкви на канонічну територію іншої Помісної Автокефальної Православної Церкви (в межах визнаних державних кордонів національних держав), згідно якого Румунська Церква “благословляє, заохочує та підтримує ініціативи румунських православних громад в Україні щодо відновлення сопричастя з Церквою-Матір’ю, Румунським Патріархатом, через їхню юридичну організацію в релігійній структурі під назвою Румунська Православна Церква в Україні” є не тільки провокаційним, але й шкідливим для всього Вселенського Православ’я”, – зазначив єпископ.

За його словами, це рішення свідчить про великий вплив на Румунську Церкву спецслужб РФ та РПЦ.

“Прийняття такого зневажливого та провокаційного рішення проти України та Православної Церкви України, зокрема, в умовах російсько-української війни 2014 – 2024 рр., свідчить про великий вплив на політичний загал Румунії (румунську владу) та ієрархію Румунської Православної Церкви структур фсб рф та Московського патріархату, які дестабілізують всіма методами єдність країн Європейського Союзу, членів НАТО та Вселенського Православ’я.

З прийняттям цього рішення стає зрозумілим, чому Румунська Православна Церква ухилялася та ухиляється від офіційного визнання Помісної Автокефальної Православної Церкви України, а також свідчить про те, що на рівні румунського політикуму та румунської церковної ієрархії панують російські наративи про те, що Україна може програти війну та надалі бути розділеною. Прикро, але даний негативний факт свідчить, наразі, про програш України на міжнародному інформаційному фронті російській путінсько-патрушевській пропаганді та про слабкість української дипломатії і українських спецслужб у захисті українських національних інтересів і, зокрема, релігійної безпеки на міжнародному рівні.

Звичайно, Україна та Православна Церква України повинні не піддаватись на цю румунсько-церковну провокацію, режисери якої сидять у владних кабінетах ворожої московії, але поряд з цим, повинні вжити невідкладних і дієвих заходів з метою захисту національної та релігійної безпеки України”, – наголосив ієрарх ПЦУ.

Як повідомляла РП, Синод Румунської Православної Церкви на своєму засіданні 29 лютого 2024 року, яке відбулося під головуванням Патріарха Даниїла, ухвалив заснувати на території України свою структуру.

Comments are closed.