Суд зобов’язав ДБР почати розслідування за скаргою УПЦ МП про “правопорушення на території Києво-Печерської лаври”.

Про це повідомив адвокат УПЦ МП протоієрей Микита Чекман в телеграм-каналі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Як йдеться в повідомленні, Шевченківський районний суд Києва задовольнив скаргу на бездіяльність слідчих Державного бюро розслідувань, які відмовлялися вносити відомості про кримінальні правопорушення, що відбувалися на території Києво-Печерської лаври у серпні 2023 року.

“10-12 серпня минулого року представники Заповідника, співробітники Національної поліції України, спецпризначенці підрозділу НПУ «КОРД» намагалися опечатати лаврські готелі, де проживали паломники та біженці. Внаслідок цього люди виявилася заблокованими у приміщеннях. Поліція та силовики «КОРД» не дозволяли передати їм їжу, що юристами розцінюється як перевищення службових повноважень.

Адвокат зазначив, що їхні дії були спрямовані на примусове виселення людей, незважаючи на те що рішення суду не набрало законної сили”, – заявили в УПЦ МП.

Суд зобов’язав уповноважену особу Територіального управління ДБР у м. Києві внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати розслідування.

Comments are closed.