До Італії переїхав заступник керівника зовнішніх церковних зносин УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів посол України у Ватикані Андрій Юраш.

За його словами, в Італії вже є півтора десятка громад УПЦ МП, координує яких спеціально призначений єпископ. Водночас туди перебрався Микола Данилевич.

За словами Юраша, УПЦ МП намагається перехопити в РПЦ україномовних вірян у Італії шляхом розбудови власної мережі організацій і церковних структур.

«Так би мовити, під гаслом, що україномовні і україноідентичні православні повинні ввійти до них. РПЦ не хоче ділитися прихожанами. Навіть зі своєю філією. В Італії вже є півтора десятка громад УПЦ МП. Координує цю мережу спеціально призначений уповноважений єпископ Веніамін. Так само в Італії осів заступник керівника зовнішніх церковних зносин УПЦ МП Микола Данилевич», – пояснює Андрій Юраш.

На італійській території функціонує 160 громад УГКЦ. Це, за словами Юраша, значно більша присутність, ніж у російської церкви чи УПЦ МП.

«Остання хвиля біженців з України принесла до Італії багато людей зі сходу України. Вони не хочуть пов’язувати себе ні з УПЦ МП, ні, тим більше, з РПЦ. Є й випадки виходу з РПЦ. Наприклад, у місті Удіне російську церкву залишив отець Володимир Мельничук», – розповів посол.

Український дипломат зауважує, що хоч УПЦ МП і намагається перехопити в РПЦ україномовних вірян у Італії, проте це все одно одна структура, і про конфлікт між ними не йдеться. Юраш підкреслив, що якщо з’явиться якась формальна спроба відокремитися від РПЦ, то російські клірики сприймуть таке дуже насторожено.

Comments are closed.