Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 28 березня 2024 року у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі столиці звершив освячення Херсонської ікони Покрова Пресвятої Богородиці.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Під час чину освячення з ним молилися єпископ Херсонський і Каховський Борис, єпископ Херсонський і Таврійський Никодим, заступник голови Херсонської обласної військової адміністрації Володимир Клюцевський, художник зі Львова Степан Бойцун, який написав ікону, а також в. о. директора Херсонського краєзнавчого музею Ольга Гончарова.

Наприкінці відправи Предстоятель помісної Української Православної Церкви звернувся до присутніх зі словом.

«Ця ікона Пресвятої Богородиці, Яка простирає Свій Покров над містом-героєм Херсоном, є матеріальним виразом нашої спільної молитви, щоби Пречиста Діва берегла і захищала всіх його мешканців від зла, агресії, від ворожих посягань, дарувала їм силу й терпіння зносити всі випробування, які випадають на їхню долю.

Херсон вистояв, Херсон і надалі буде українським. Досить символічно, що на цій іконі Богородиця зображена в українському вбранні і простягає Свій омофор над містом Херсоном та над всією нашою українською землею», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель Православної Церкви України наголосив, що з Божою допомогою та під Покровом Божої Матері ми неодмінно здобудемо Перемогу.

«Ми віримо, що Господь нам допоможе в цьому, бо на нашому боці правда, де правда – там Бог, а де Бог – там перемога. Тож з Богом і під Покровом Пречистої Діви – до Перемоги!» – наголосив він.

Comments are closed.