Шевченківський районний суд Києва визнав недостовірною інформацію про статеву близькість між кліриком Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП архімандритом Микитою (у миру – Андрій Сторожук, нині він єпископ Івано-Франківський та Коломийський) і неповнолітнім хористом.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

За матеріалами справи, цю інформацію поширило видання «Лівий берег» 25 листопада 2022 року у публікації під заголовком «Обшуки в Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ МП: знайшли паспорт РФ у митрополита і 17-го річного хлопця в ліжку архімандрита». У ній, окрім посилання на офіційне повідомлення пресслужби СБУ, були використані неназвані джерела, які інформували про пікатні подробиці. Зокрема, про те, що під час обшуку співробітники СБУ начебто заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП архімандрита Микиту з 17-річним хлопцем, що співає в місцевому хорі.

На сайті медіа і в телеграм-каналі Sonya Koshkina (official) синхронно з’явилися світлини церковника та неповнолітнього хориста, одягненого у спідню білизну.

Після виходу вказаного інформаційного повідомлення єпископ УПЦ МП подав позов до видання «Лівий берег» і Соні Кошкіної, вимагаючи спростування недостовірного повідомлення та відшкодування 100 тис. грн моральної компенсації. Церковник наголосив: поширена інформація про нібито статеву близькість із неповнолітнім хористом не відповідає дійсності, завдає шкоди його честі, гідності і діловій репутації. Як доказ, позивач використав офіційне повідомлення пресслужби СБУ, де жодного слова не згадувалося про інтимний зв’язок між представниками цієї релігійної конфесії.

У суді представниця ЗМІ визнала поширення спірної інформації, але відмовилася розкрити джерела медіа, які поінформували про інтимну близькість батюшки і хориста.

Крім цього, суд допитав як свідка неповнолітнього хориста. Хлопець підтвердив: у листопаді 2022 року працівники СБУ проводили обшук в приміщенні єпархії, де в одній із кімнат на третьому поверсі він ночував. Сказав, що його вигнали на коридор, поставили біля стіни та сфотографували. Він запевняв: того дня не ночував у келії архімандрита Микити і взагалі весь час жив в іншій кімнаті. Додав, що після цього інциденту йому довелося виїхати з України через цькування друзів.

Суд проаналізував докази у справі і дійшла висновків, що інформація про фізичну близькість не відповідає дійсності.

Отже, як розпорядився суд, видання «Лівий берег» і окремо Соня Кошкіна у своєму телеграм-каналі повинні спростувати поширену інформацію, яка не відповідає дійсності. Також ЗМІ має компенсувати церковнику 10 тис. грн моральної шкоди і 2,2 тис. грн за сплачений судовий збір. Із Соні Кошкіної суд стягує 20 тис. грн за завдану моральну шкоду і 2,4 тис. грн судового збору.

Судове рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів.

Як повідомляла РП, Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП. Правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Також викрито листування керівників єпархії з їхніми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.

Також стало відомо, що секретаря єпархії УПЦ МП архімандрита Микиту застали з 17-річним хлопцем-хористом. Згодом Микита заявив, що це правоохоронці змусили їх роздягнутися, покласти руки на стіни і фотографували.

Як повідомляла РП, єпископом Івано-Франківським та Коломийським УПЦ МП став архімандрит Микита (Сторожук) з бази “Миротворець”. Таке рішення прийняли на синоді Української православної церкви Московського патріархату 23 листопада 2022 року.

Як відомо, у листопаді 2022 року Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП. У результаті слідчих дій правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Comments are closed.