Фінляндська Православна Церква різко розкритикувала відкриття парафій УПЦ МП на території їхньої держави.

Про це йдеться у зверненні ФПЦ, пише Аргумент.

Як зазначається, Фінляндія є канонічною територію Фінляндської Православної Церкви, що входить до Вселенського Патріархату. Тому створення на їхній автономній території представництв інших Православних Церков, які канонічно не входять до складу Фінлядської Церкви, є недопустимим і суперечить канонічному праву.

Як йдеться в документі, автономна територія Фінляндської Православної Церкви під загрозою.

“Фінляндська Православна Церква є автономною помісною Церквою, що належить до Вселенського Патріархату, яка служить усім вірянам Православної Церкви, що живуть і перебувають у Фінляндії, незалежно від їхньої національності чи рідної мови.

Внаслідок агресивної війни, розпочатої Росією в Україні в лютому 2022 року, до Фінляндії прибули десятки тисяч українців, серед яких велика кількість православних християн. Однак церковна реальність в Україні поки що розділена, і наразі в країні існують дві Православні Церкви: Православна Церква Україні, яка отримала автокефалію від Вселенського Патріархату у 2018 році та Українська Православна Церква, яка є частиною Московського Патріархату.

Фінляндська Православна Церква щиро вітає всіх українців приєднатися до життя парафій Фінляндської Православної Церкви. Церква розпочала чотирирічний проект, націлений на те, щоб всіляко допомогти інтеграції тих, хто прибув до Фінляндії з України, як у фінське суспільство, так і в місцеві православні парафіяльні спільноти. Проект координує міжнародна дияконічна та місіонерська організація Церкви “Філантропія” (Filantropia ry).

Церква під керівництвом Митрополита Онуфрія, яка з початку агресивної війни Росії відкрила понад 80 парафій у Західній Європі, активно намагається закріпитися у Фінляндії, мотивуючи це пастирськими потребами українців. Митрополит Онуфрій призначив архімандрита Фотія офіційним представником своєї Церкви у Фінляндії”, – йдеться у зверненні.

Архієпископ Гельсінський і всієї Фінляндії Лев підкреслює, що Фінляндія в цілому є автономною канонічною територією Фінляндської Православної Церкви. “Створення на нашій автономній території представництв інших Православних Церков, які канонічно не входять до складу нашої Помісної Церкви, є недопустимим і суперечить канонічному праву. Я повідомив про це архімандриту Фотію і дав доручення парафіям моєї єпархії утриматися від спілкування з ним”, – зазначив ієрарх.

Comments are closed.