Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Назара Шкіля – іподиякона так званої «Херсонської єпархії рпц» на тимчасово захопленій частині регіону, сина голопристанського священника-колаборанта Геннадія Шкіля.

Про це повідомляють в СБУ.

Іподиякон УПЦ МП Назар Шкіль (посередині).

Під час окупації обласного центру він одним з перших підтримав загарбників та пішов з ними на співпрацю як клірик місцевої громади УПЦ МП.

Згодом гауляйтер Сальдо погодив його «кандидатуру» на керівника місцевої окупаційної організації, яка діяла під виглядом «громадського об’єднання молоді». Перебуваючи на цій «посаді», фігурант зібрав «однодумців» для розфарбування стели на в’їзді в окупований Херсон у кольори російського прапора. Про це колаборант «прозвітував» у ході прямих трансляцій в ефірах центральних телеканалів країни-агресора.

Крім того, клірик агітував вірян підтримати псевдореферендум щодо «приєднання» регіону до складу росії.

Під час звільнення Херсонщини фігурант разом з батьком – настоятелем місцевого храму УПЦ МП, втік до міста Ставрополя.

Геннадій Шкіль (зліва) та його син Андрій.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили іподиякону-колаборанту про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
ч. 1 ст. 436-2 (заперечення збройної агресії рф проти України);
ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Крім того, вирішується питання щодо кваліфікації дій його батька, який так само причетний до інформаційно-підривної діяльності на користь рф.

Comments are closed.