Суд закрив справу проти митрополита Сумського і Охтирського УПЦ МП Євлогія (Гутченка) за розпалювання релігійної ворожнечі.

Про це повідомляє ресурс “Місто Суми”.

Зарічний районний суд на Сумщині задовольнив клопотання сторони захисту про закриття кримінального провадження. Підставою стало те, що прокурор направив обвинувальний акт до суду після закінчення строків досудового розслідування (п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України).

Ухвала суду не набрала законної сили і може бути оскаржена в апеляційному порядку, повідомили в суді.

Як відомо, Служба безпеки зібрала докази протиправної діяльності керівника Сумської єпархії УПЦ МП. Митрополит причетний до розпалювання міжконфесійної ненависті в Україні.  Йдеться про митрополита Сумського і Охтирського УПЦ МП Євлогія (Гутченка).

За даними слідства, клірик ображав релігійні почуття вірян інших конфесій під час своїх проповідей та у відеозаписах на своїх сторінках у соцмережах. Тим самим його дії формували передумови до міжконфесійної ворожнечі в нашій державі.

На підставі отриманих доказів йому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань).

Як повідомляла РП, митрополит Сумський і Охтирський УПЦ МП Євлогій повідомив, що проти нього правоохоронні органи висунули звинувачення – начебто за його проповідь на захист УПЦ МП.

Comments are closed.