Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній отримав духовний ключ під номером один із української обителі Святих Архангелів на Афоні, яку зараз відбудовує Помісна Церква України.

Про це повідомили на пресконференції та презентації проєкту «Україна-Афон 2024-2025 рр. Відродження. Відновлення», яка відбулася в Укрінформі.

Як відомо, за рішенням Собору старців Святого Монастиря Пантократор давню келійну обитель Святих Архангелів (Фалакру) було передано українському ієромонаху Паїсію (Кролю) для проживання та відбудови. Ця обитель за часом заснування є історичною ровесницею України-Руси.

Варто зазначити, що у вищезгадану чернечу обитель, після завершення відбудови, возитимуть в паломництво ветеранів Збройних сил України. Зараз же триває збір коштів на відновлення нашої чернечої обителі на Афоні.

У презентації проєкту «Україна-Афон 2024-2025 рр. Відродження. Відновлення» взяли участь речник Київської Митрополії ПЦУ, митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря); голова Паломницького Центру ПЦУ протоієрей Роман Когут; голова організаційного комітету, ініціатор збору та керівник проєкту відбудови на Афоні, власник «PPP Fund» Денис Руденко; представник бізнесу, власник ТОВ «ЕСКА Капітал» Олександр Гончарук; керівник відділу соціального служіння Київської Митрополії ПЦУ Роман Холодов та майстер-іконописець Андрій Охоцький.

Митрополит Євстратій (Зоря) у своєму слові наголосив, що зв’язок між Україною і Афоном – це зв’язок з понад тисячолітньою релігійною, культурною та історичною традицією. Однак через те, що Україна втратила свою державність, роль українців на Афоні, внески, які робили українські гетьмани та старшина, – все, що було пов’язано з нашою історією, традицією, переключалося на Росію.

«І незадовго до війни російська держава з великою помпою привезла туди свого диктатора, відзначаючи «тисячоліття російського присутності на Афоні». Те, що було пов’язано з Києвом, цілеспрямовано поширювалося як щось, пов’язане з Росією. За підтримки російсько-імперського уряду Пантелеймонівський монастир, який історично був пов’язаний з Україною, був перетворений на потужний імперський осередок поширення ідей «русского мира» ще тоді. Зараз українська присутність – у стані відродження. І тому так необхідно мати на святій горі Афон місце, яке люди української церковної культури, української церковної традиції, української мови в спілкуванні, житті і молитві можуть назвати своїм рідним місцем», – сказав митрополит Євстратій.

Владика Євстратій також висловив вдячність всім, хто долучається до відродження української обителі.

На пресконференції були представлені роботи майстра-іконописця Андрія Охоцького, зроблені на прострілених пластинах бронежилета, та два ключі з лімітованої серії, які виготовляють індивідуально для кожної людини з унікальним номером кількістю всього 991 ключ – на честь першої згадки святої обителі в літописах (це 991 рік).

Перший ключ під номером 001 було передано Предстоятелю ПЦУ.

Comments are closed.