Священник УПЦ МП покинув унікальну Святопокровську церкву ХV століття в селі Сутківці Ярмолинецької громади. Однак із храму зникло майно. Громада підозрює, що його “прихопив” священнослужитель.

Про таке розповів на своїй сторінці у соцмережі депутат Хмельницької обласної ради Руслан Лещишин, пише ХМ-ІНСАЙД.

Зазначимо, церква-фортеця у селі Сутківці XV-XVI ст. входить до списку пам’яток архітектури національного значення, що перебувають під охороною держави.

“На жаль, московит у рясі викрав із церкви все. Він очевидний нащадок монголо-татарської рашистської орди, що спустошувала і спустошує все на нашій землі”, – йдеться у дописі.

Директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА Інна Михайлова підтвердила ХМ-ІНСАЙД, що в присутності виконавчої служби та представника Хмельницької РВА, було виконано рішення Хмельницького апеляційного суду. Згідно з ним зобов’язано протоієрея Хмельницької єпархії УПЦ МП повернути державі церкву-фортецю XV-XVI ст. із незаконного фактичного володіння та користування. Інформація щодо майна, яке було у церкві, перевіряється.

“Будемо складати перелік викраденого і подавати в поліцію заяву про кримінальний злочин по статті 185 КК ч.3 (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому). Карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років”, – прокоментував депутат.

Речниця ГУ Нацполіції Хмельницької області Інна Глега повідомила ХМ-ІНСАЙД, що наразі до правоохоронних органів заяви з цього приводу не надходило. У разі отримання – буде проведено перевірку в межах законодавства.

Як повідомляла РП, у березні цього року в Хмельницькому апеляційному суді підтвердили законність рішення про повернення державі церкви-фортеці у селі Сутківці на Хмельниччині.

Як повідомляють у пресслужбі апеляційного суду, раніше Ярмолинецький районний суд прийняв рішення повернути пам’ятку державі з незаконного володіння та користування нею протоієреєм Хмельницької єпархії УПЦ МП. Церкву зобов’язали звільнити та не перешкоджати доступу представникам Хмельницької РДА.

Comments are closed.