На своїй зустрічі в Колумбії Всесвітня рада Церков закликала до завершення окупації українських територій та захисту цивільного населення і мирного розв’язання конфлікту.

Про це повідомляє Слово про слово з посиланням на oikoumene.org.

У Боготі, де з 6 по 11 червня відбулося засідання Всесвітньої ради Церков (ВРЦ), було оприлюднено звернення з закликом припинити військові дії в Україні.

За словами представників ВРЦ, пріоритетом є захист цивільних осіб та цивільної інфраструктури від наслідків конфлікту.

Офіційний сайт ВРЦ повідомляє, що організація стурбована великою кількістю жертв та руйнуванням як життя людей, так і навколишнього середовища. Вона вимагає від урядів Росії та України поваги до права на відмову від військової служби з моральних міркувань, наголошуючи на цьому навіть у воєнний час.

«Ми приголомшені жахливими жертвами втрачених життів, знищенням засобів до існування та громад, шкодою для навколишнього середовища та ширшими ризиками конфлікту внаслідок цієї війни, і закликаємо до захисту цивільних осіб та цивільної інфраструктури, припинення вторгнення та окупації української території і відновлення миру в регіоні», – йдеться в тексті.

«Ми також закликаємо уряди Росії та України поважати основоположне людське та моральне право на відмову від військової служби з мотивів сумління навіть під час війни», – повідомляє  сайт ВРЦ.

ВРЦ також зробила заяву про необхідність подвоєння зусиль їхнього Генерального секретаря для ініціювання діалогу та пошуку шляхів до примирення. Зазначається, що на зустрічах акцентується на важливості поглиблення життя та свідчення церков у справах справедливості та єдності.

Реакція на заклик до патріарха Кирила про перегляд позиції стосовно “священної війни” проти України залишилася без відповіді, що ще більше зміцнило позицію ВРЦ щодо необхідності закінчення конфлікту.

Comments are closed.