Завтра, на 40-й день після Пасхи, Православна Церква відзначає свято Вознесіння Господнього – одне з дванадцяти найбільших християнських свят. Його дата є рухомою, адже щорічно залежить від рухомої дати Великодня, але завжди свято Вознесіння припадає на четвер, бо Пасха святкується завжди в неділю, пояснюють в ПЦУ.

Подія Вознесіння Христового, яку ми згадуватимемо завтра, відбулася майже 2 тисячі років тому на Оливній горі, що неподалік від Єрусалиму. Свідками цієї події були Богородиця та апостоли, про що детально описано в Євангеліях від Марка та Луки, а також в Діяннях святих апостолів.

Після Свого воскресіння Спаситель неодноразово являвся Своїм учням. Нарешті, звелівши їм не виходити з Єрусалиму і чекати обіцяного від Отця, Ісус Христос вивів учнів на Елеонську гору. Там, піднявши свої руки, Христос благословив їх, а потім став віддалятися від них та вознісся на небо. У Діяннях святих апостолів описано, що під час того, як Христос підіймався до небес, то був оповитий хмарою. Тоді з’явилися «два мужі у білій одежі», які сповістили Його Друге пришестя. Учні ж поклонилися Йому і з радістю повернулися до Єрусалиму, де за десять днів на них зійшов Святий Дух.

Отож Вознесіння Господнє ознаменовує мить, коли Ісус Христос з плоттю, в повноті Своєї людської природи, піднявся до небес і сів праворуч Бога-Отця. Вознесіння – це підтвердження примирення Бога та людства, яке відкриває небеса і для всіх нас – тих, хто вірує в Господа і живе за Його настановами.

Сьогодні, напередодні свята Вознесіння Господнього, у наших храмах звершуватиметься Бдіння, а в день самого свята – урочиста Божественна літургія. Запрошуємо всіх до святкової молитви!

Comments are closed.