Вселенський Патріарх Варфоломій назвав спільним обов’язком і місією підтримання миру. На цьому він наголосив на Глобальному саміті миру в Швейцарії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мовчати перед жорстокістю війни – соромно. Наш обов’язок і місія – захищати та підтримувати мир. Рушійною силою цього Саміту став наголос на діалозі та його силі”, – сказав Вселенський Патріарх.

Він зауважив, що крім політичних інтересів і питань безпеки цей діалог включає культурний, релігійний і духовний виміри.

“Саме тому 5 січня 2019 року, відповідаючи на пастирські потреби православних в Україні, Вселенський Патріархат створив Православну Церкву України як автокефальне церковне утворення, незалежне від Московського Патріархату. І ми зробили це всупереч усьому, тому що твердо віримо, що православні християни в Україні заслуговують на власний церковний голос”, – сказав Варфоломій.

Він нагадав про трагічно загиблих унаслідок війни і побажав сил усім, хто боронить мир.

Як відомо, на швейцарському курорті Бюргеншток відбувся перший Саміт миру. На ньому обговорюються питання ядерної і продовольчої безпеки, гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. З підсумковими документами саміту ознайомлять російську сторону.

Comments are closed.