Атака росіян на мирні міста і лікарні – це не тільки злочин проти людських законів і правил, згідно з християнською мораллю, це – гріх, який кличе про помсту до неба.

Про це сказав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, реагуючи на російське бомбардування 8 липня.

“Україну і світ знову потрясли жорстокі кадри великої трагедії. Сьогодні, 8 липня, росіяни своїми ракетами атакували місто Київ. Одна з них потрапила в центральний госпіталь, відомий як лікарня охорони материнства і дитинства. Також на лівому березі уламки зруйнували пологовий будинок.

Ще триває розбір завалів, але вже знаємо про десятки загиблих і майже сотню поранених. Серед загиблих є діти, їхні батьки, медики. Жахливо, що діти, які прийшли для порятунку життя, у центрі штучної нирки були безжально вбиті російськими злочинцями. Багато з них були на межі смерті – перебували під апаратами штучної вентиляції легень. Багатьом у той момент здійснювали оперативне втручання. Відключення електроенергії поставило їхнє життя під загрозу.

В ім’я Боже, з усією рішучістю, ми засуджуємо цей злочин проти людяності. Це не тільки злочин проти людських законів і правил, міжнародних правил про звичаї і правила ведення війни, згідно з християнською мораллю, це – гріх, який кличе про помсту до неба.

Я сьогодні апелюю до сумління усіх людей цілого світу: засудіть цей злочин і зробіть усе, щоб зупинити і покарати руку безжального вбивці!

Сьогодні ми плачемо з усіма постраждалими, молимося за всіх загиблих, особливо невинно вбитих дітей. Ми хочемо огорнути нашою християнською любов’ю усіх поранених, усіх тих, кому зараз найбільше болить.

Висловлюю щире співчуття рідним і близьким загиблих та поранених. Висловлюю особливу вдячність нашим медичним працівникам. Бо ми бачимо, як вони навіть із закривавленими обличчями рятують життя. У ці хвилини медичні працівники, добровольці стоять ланцюжком і розбирають каміння, щоби врятувати ще тих діточок, чиї серця б’ються під завалами.

Ми просимо: Господи, зглянься над нами! Господи, Твоєю силою надихни нас надією на захист життя наших дітей і жінок. Боже милосердний, благослови Твоїм справедливим миром нашу багатостраждальну українську землю!” – зазначив Глава УГКЦ.

 

Comments are closed.