Капеланська служба вимагає негайного реформування, бо зараз вона розвивається не за стандартами НАТО, а швидше за північнокорейськими сценаріями.

Про це сказав в інтерв’ю головний капелан ГУР, священник ПЦУ Костянтин Холодов, повідомляє Україна православна.

“Капеланська служба вимагає негайного реформування, бо зараз вона розвивається не за стандартами НАТО, а швидше як північнокорейська модель. Керівники капеланської служби в Збройних силах не є капеланами – капелани присутні тільки на низовій ланці. Керують службою (капеланською службою в ЗСУ – ред.) люди, які вчора займалися абсолютно іншими речами – підозрами, службовими розслідуваннями.

На самому початку цю службу фактично “рейдернули”. От створювалася служба, а в Збройних Силах є свої рухи, клани, родини, то там вони і вирішили, хто її очолить: Микола, Вася чи Пєтя, їхній племінник чи похресник. Вони не воюють, їздять по закордонах, не маючи жодного стосунку, а коли я запитую, розкажи, що таке капелан, то кажуть: мене, мовляв, то не стосується. Як не стосується? Ти служиш у капеланській службі. А чую: “мені тут головне до звання полковника досидіти”, – зазначає Холодов.

На думку отця Костянтина Холодова, рішення про реформу має бути прийнято на рівні головкома.

Священник також розповів, що капеланська служба ГУР відрізняється від служби в ЗСУ, бо нею керує військовий священник (сам о. Костянтин – ред.), який цим займається з 2014 року, і тому Кирило Буданов довірив саме йому опіку над ГУРом.

«А керівництво капеланами в ЗСУ я добре знаю та файно обминаю, бо це випускники училищ ордена Леніна, які навіть не намагаються зрозуміти суті служіння. У керівництві служби військового капеланства представників ПЦУ нема, хоча капеланів Православної Церкви України найбільше. Хлопці (керівники служби – ред.) докерувалися так, що капеланська служба не включена в жоден вид забезпечення. Є медичне забезпечення, психологічне, а душпастирського забезпечення немає», – розповів капелан.

Comments are closed.