В українському суспільстві найбільшою є відстань між парафіянами ПЦУ та УГКЦ з одного боку та представниками УПЦ МП з іншого.
Про це свідчить дослідження «(Ро)зʼєднані: поляризація в українському суспільстві», проведене громадською мережею «ОПОРА», пише Громадське.
Зазначається, що оцінка представниками ПЦУ та УГКЦ представників УПЦ МП наближається до значення 3 (що вказує на досить помітну антипатію), тоді як останні оцінюють парафіян ПЦУ та греко-католиків помітно краще.
Найбільшу відстань можна помітити в запитанні про одруження когось із близьких із представником протилежної групи. У цьому питанні знову можна спостерігати дещо гірше ставлення ПЦУ й греко-католиків до УПЦ МП.
Також парафіяни ПЦУ та УГКЦ найбільш схильні вважати, що віряни УПЦ МП не заслуговують на довіру. Натомість представники УПЦ МП частіше вважають, що ПЦУ й греко-католики нечесні й байдужі.
А втім, автори дослідження зауважують, що можна говорити хіба що про певну напруженість між цими групами чи радше про деяке несприйняття вірянами ПЦУ й УГКЦ представників УПЦ МП, ніж про наявність поляризації між ними.
Крім того, у дослідженні наголошується, що опитування збіглося з періодом активних дискусій щодо ухвалення закону про заборону релігійних організацій, пов’язаних з російською православною церквою, а це могло вплинути на погляди та реакції респондентів.
Опитування виконав Київський міжнародний інститут соціології з 11 по 30 вересня 2024 року методом онлайн-інтерв’ю.
У межах дослідження проведено 2055 інтерв’ю, з яких 1855 проводились серед українців, що перебувають на територіях, підконтрольних уряду України, а 200 — серед громадян, які з початком повномасштабного вторгнення росії виїхали за кордон.