За даними обласних державних адміністрацій, парафії не поспішають змінювати юрисдикцію із УПЦ МП на ПЦУ.

Інформацію вони надали у відповідь на запит “Главкому”.

Водночас деякі обласні державні адміністрації відмовляються надавати інформацію про кількість релігійних громад у єдності з Московським Патріархатом, що мають зв’язок із РПЦ.  Зокрема, так вчинила Харківська ОВА.

У своїй відмові чиновники пояснюють: оскільки ДЕСС не оприлюднила інформацію про те, які громади мають зв’язок з РПЦ, значить ця інформація відсутня і на регіональному рівні.

Житомирська область. У 2024 році 20 релігійних громад Церкви у єдності з Московським Патріархатом перейшли до УПЦ/ПЦУ, у 2025 році – дві. В УПЦ МП залишаються 584 релігійні громади.

Львівська область. Із 17 релігійних громад УПЦ МП, що діяли в області до ухвалення закону, 14 припинили існування, ще три погодилися на зміну статуту і стали частиною УПЦ/ПЦУ.

Запорізька область. На підконтрольній частині області діє 138 релігійних громад, які мають зв’язок із РПЦ. Жодна з них не перебуває у процесі зміни юрисдикції після ухвалення закону.

Миколаївська область. Обласна військова адміністрація повідомила про… відсутність в області релігійних організацій, афілійованих з РПЦ. При цьому відповідальність за цю дивну інформацію чиновники переклали на ДЕСС, оскільки Держслужба досі не оприлюднила інформацію про громади, які мають зв’язок із РПЦ.

Хмельницька область. Із 629 релігійних організацій УПЦ МП після ухвалення закону лише 20 перейшли до УПЦ/ПЦУ.

Тернопільська область. Із 85 організацій УПЦ МП після ухвалення закону жодна не змінила свою юрисдикцію.

Дніпропетровська область. Обласна адміністрація повідомила, що «не веде облік організацій, які пов’язані та які розірвали зв’язки з РПЦ», і відмовила у задоволенні запиту.

Донецька область. За даними обласної адміністрації, жодна релігійна громада у єдності з Московським патріархатом після ухвалення закону не змінила юрисдикції.

Рівненська область. Із 469 громад у єдності з Московським Патріархатом, після ухвалення закону юрисдикцію змінили лише дев’ять – перейшли до УПЦ/ПЦУ.

Чернігівська область. Із 542 громад у єдності з Московським Патріархатом після ухвалення закону лише дві перейшли до УПЦ/ПЦУ.

Волинська область. «Волинською обласною військовою (державною) адміністрацією не здійснювалось реєстрацій статутів релігійних громад РПЦ».

Херсонська область. Із 114 релігійних організацій у єдності з Московським Патріархатом лише шість з них після ухвалення закону перейшли до УПЦ/ПЦУ.

Харківська область. Відсутня інформація щодо переліку організацій, афілійованих з РПЦ.

Сумська область. Із 402 релігійних громад у єдності з Московським Патріархатом після ухвалення закону перейшла до УПЦ/ПЦУ лише одна.

Черкаська область. Із 493 релігійних громад у єдності з Московським Патріархатом у 2024 і 2025 роках 42 змінили юрисдикцію на УПЦ/ПЦУ. З них 21 – після ухвалення релігійного закону.

Із цих даних випливає, що більшість релігійних громад Церкви у єдності з Московським Патріархатом ігнорують норми релігійного закону. Вони просто не вважають, що він стосується їх.

Comments are closed.