Синодальна комісія у справах монастирів та чернецтва займеться упорядкуванням чернечих уставів, налагодженням зв’язків монахів ПЦУ із чернецтвом Помісних Церков та Святої Гори Афон та підготовкою щорічного з’їзду чернецтва.
Про це в коментарі «Україні Православній» сказав очільник Синодальної комісії у справах чернецтва архієпископ Вишгородський ПЦУ Агапіт про підсумки засідання Синодальної комісії у справах монастирів і чернецтва.
Нагадаємо, це перше засідання після його призначення на посаду голови комісії.
«Перспективні напрямки роботи комісії – це організація та підготовка документів для Предстоятеля і Священного Синоду з питань, пов’язаних із роботою комісії; збирання та вивчення інформації щодо стану чернечого життя в нашій Церкві; скликання, організація і проведення щорічних зібрань представників монастирів для спільної молитви та обміну досвідом. Окрім зібрань комісії, планується щорічний з’їзд усього чернецтва Православної Церкви України», – сказав владика Агапіт.
Він також повідомив, що в планах – підготовка щорічного звіту про стан чернецтва в єпархіях, утворення нових обителей, заохочення вірян, котрі мають покликання до чернечого способу життя.
За словами очільника комісії, у зоні її відповідальності – сприяння розвитку чернецтва, залучення молоді до монастирів, навчання молодих монахів та нагляд за богословською освітою у ченців.
“Коли йдеться про друковані видання, то в планах комісії переклад й упорядкування різних видів чернечих уставів (святителя Василія Великого, Студійського, Єрусалимського, Афонського та ін.) для подальшої можливості монастирям брати за зразок той чи інший устав. Заплановано видання двох збірок: “Чернечі устави Православної Церкви” та збірки “Чин монашого постригу”, – повідомив архієпископ Агапіт.
Владика також підкреслив, що в планах зміцнення чернечих зв’язків і покращення освіти братії. Для цього планується проведення спільних із духовними навчальними закладами конференцій, які стосуються чернечого способу життя, устрою монастирів, чернецтва в Україні, його історії та подальшого розвитку, а також видання відповідних матеріалів.
«Ми прагнемо посилювати зв’язки між монастирями в Україні, налагоджувати та зміцнювати взаємовідносини з чернецтвом Помісних Православних Церков та Святої Гори Афон і проводити спільні паломницькі поїздки для ігуменів та ченців до монастирів інших Православних Церков», – розповів владика.
Очільник комісії зазначив, що Київ готовий допомагати формувати паломницькі тури монастирями ПЦУ в різних регіонах і радить настоятелям монастирів підготувати історичні й інформаційні матеріали про обитель та забезпечити необхідні умови для прийняття паломників. Адже розвиток цього напрямку дозволить монастирям залучити вірян, сприятиме розвитку та зробить їх більш відомими серед вірних ПЦУ.