Під час масованої російської атаки на Київ в ніч на 10 липня було пошкоджено приміщення Апостольської Нунціатури.
Про це ватиканським медіа повідомив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, пише Vatican News.
«Можливо, ви можете бачити навіть з Риму через засоби інформації, що атаки на місто Київ дедалі більше посилюються», – сказав він у інтерв’ю, додаючи, що «вночі, навіть рано вранці, були десятки й десятки ракет і безпілотників».
«Тривожним є те, що видно, що безпілотники націлені на цивільні квартали. Бо я також на власні очі бачив, чув, що деякі безпілотники літали безпосередньо навколо, навколо нунціатури, навколо будинків. Я не знаю, що вони шукали. Ми чули кілька вибухів, але два з них – дуже близько. Я також подивився на пошкодження цивільних будівель: одна приблизно за 70 метрів від нас, інша приблизно за 90 метрів. Наші приміщення також зазнали певних пошкоджень: у головній будівлі пошкоджено дах, а також зазнали ушкоджень гараж та службове приміщення. Ми підібрали близько десяти досить великих осколків, і я думаю, що це був безпілотник, тому що вони схожі на осколки безпілотника, а не ракети. Що стосується людей, ми в порядку, ми не зазнали жодних ушкоджень. Але, звичайно, це справляє враження, коли бачиш вибухи, що відбуваються в безпосередній близькості», – сказав архієпископ Кульбокас.
Апостольський нунцій зауважив, що нунціатура розташована у Шевченківському районі столиці України, де є чимало посольств. За даними статистичних підрахунків, цей район найчастіше атакований після прифронтових міст за кількістю дронів і ракет. «Деякі з них прилітають всього кілька сотень метрів від нас, але цієї ночі кілька прилетіли дуже близько. Ми не знаємо, скільки було жертв, бо іноді ці дані стають відомі через один, два чи три дні, але щоранку на Святій Месі ми завжди молимося за всіх ймовірних жертв», – розповів представник Папи в Україні.
Архієпископ Вісвальдас Кульбокас зазначив, що такі події викликають певні труднощі. «Наприклад, сьогодні знову, вже вкотре, наші співробітники не змогли вчасно потрапити на роботу, тому що немає можливості пересуватися, дороги доводиться розчищати від великої кількості уламків і осколків. Все це, безумовно, спонукає нас ще більше молитися, просячи Господа дати нам дар миру, якщо люди не в змозі його досягти», – підкреслив він.