Археологічні розкопки та їхні історичні дослідження ще більше висвітлять тісні зв’язки, що існували між Київською Руссю та Візантією – такі сподівання висловив у своєму зверненні постійний представник Вселенського Патріархату при Всесвітній Раді Церков архієпископ Тельмісський Іов.

Відповідний лист є в розпорядженні “5 каналу”.

“З великою зацікавленістю прийняли інформацію щодо проведення в Києві конференції, присвяченої Поштовій площі в Києві та її історичного виміру. Як казав один видатний французький археолог, “Коли допитуватимуть ґрунт, то він відповість”. Археологія, як наука про старовину, справді може висвітлити мало відомих фактів нашої історії”, – йдеться в заяві.

Архієпископ переконаний, що археологія “справді може висвітлити мало відомих фактів нашої історії”.

У листі зазначається, що хрещення княгині Ольги у Візантії, окрім зміцнення політичних та економічних зв’язків між державами, привело “до християнізації Київської держави”.

“Всім відомо, що вже за часів блаженної княгині Ольги Київська Русь підтримувала економічні та дипломатичні зв’язки з Візантією та вже був побудований у Києві християнський храм. Сама княгиня Ольга відвідала візантійського імператора Костянтина VII Багрянородного в 955 р., який захотів одружитися з нею. Тоді вона охрестилася у Візантії, отримавши своє християнське ім’я Єлена”, – йдеться в документі.

Архієпископ зазначає, що відтоді Церква Константинополя є материнською Церквою українського народу і “цей духовний зв’язок між Константинопольською Церквою та Україною ми відчуваємо й сьогодні”.

“Отож, від імені Вселенського Патріархату, вітаю всіх учасників конференції “Поштова площа в Києві: історичний вимір” і бажаю їм успішного проведення в перспективі плодотворних наукових публікацій”, – йдеться у заяві.

Копію листа додаємо: