У Російській Православній Церкві звернули увагу туристів на важливість дотримання рішень Синоду, який повністю розірвав спілкування з Константинопольським Патріархатом.

“За відмову виконувати заборону для духовенства передбачені покарання, а для мирян – покаяння на сповіді у непослуху Церкві”, – розповів “Інтерфаксу” секретар відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату протоєрей Ігор Якимчук, передає РІСУ.

Він також уточнив, де саме на популярних туристичних напрямках розташовані храми Константинопольської Церкви.

За словами священика, у Туреччині це всі діючі храми Стамбула, єдиний діючий храм в Анталії, а в Греції – на Криті і на островах Додеканеса, розташованих в південно-східній частині Егейського моря, найбільший з яких – Родос.

“Звичайно, є ще Афон, який також в юрисдикції Константинополя, але відпочивати туди не їздять”, – зауважив протоєрей Ігор Якимчук.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського Патріархату було оприлюднено рішення про продовження процедури надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарха Філарета та Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Макарія.

У Кремлі пообіцяли захищати інтереси православних в Україні “політико-дипломатичним шляхом”, однак заявили, що не мають наміру втручатися в “міжцерковний діалог”.

15 жовтня на засіданні Синоду РПЦ в Мінську було ухвалено рішення про повне припинення євхаристійних відносин з Константинопольським Патріархатом.

Comments are closed.