Після синодальної заборони вірянам РПЦ МП, в тому числі УПЦ МП, молитися в храмах Афона керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич) пояснив, що їздити до святинь Афона і раніше не було необхідності.

Про це він заявив в інтерв’ю сайту “Рravlife“, повідомляє 18 жовтня “Релігія в Україні”.

Так, митрополит Антоній заявив, що “ми не можемо розглядати паломництво як обов’язковий засіб пізнання Бога, але ж саме це є метою християнського життя”.

Він навів цитати зі святих отців про те, що вихваляти Господа можна “в тих місцях, в яких перебуваєте. Бо зміна місця не наближає до нас Бога”.

За словами Антонія, “паломництво – другорядне роблення для вірян. А для деяких воно навіть може стати небезпечним явищем, підміною духовного життя або способом відходу від проблем у духовному житті”.

Митрополит Антоній переконує, що “Бог всемогутній, всесильний, всеохопний. Він всюди і завжди з люблячими Його. Головною нашою святинею, вмістилищем Бога повинна стати наша душа… А все земне, нехай навіть і благоліпне, залишиться тут, на землі”.

“Врешті-решт, це для мусульман хадж до Мекки є “п’ятим стовпом ісламу”. Але ми ж не мусульмани”, – підсумував керуючий справами УПЦ МП.

Минулого року митрополит Антоній (Паканич) розмістив на своїй сторінці в Facebook фотографії чудових видів Святої Гори, які він зробив під час паломництва на Афон. А саме у цей час, за деякими відомостями, на Афоні перебуває предстоятель УПЦ МП, який поїхав туди одразу після того, як підписав у Мінську рішення Синоду РПЦ МП про розрив молитовного спілкування з Константинопольським Патріархатом, в юрисдикції якого перебуває Афон.

Нагадаємо, 15 жовтня на засіданні Синоду РПЦ в Мінську було ухвалено рішення про повне припинення євхаристійних відносин з Константинопольським Патріархатом.

Це було зроблено у відповідь на рішення Синоду Вселенського Патріархату про продовження процедури надання автокефалії церкві України, оприлюдненого 11 жовтня.

Крім того, тоді було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарха Філарета та Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Макарія.

Comments are closed.