В українській армії офіційно присутні понад сто капеланів, які потребують соцзахисту.

Про це Блаженнійший митрополит Епіфаній розповів, відповідаючи на запитання журналістів після освячення тисячі пасок для українських військових у Свято-Михайлівському Золотоверхому Соборі, передає прес-служба ПЦУ.

“На сьогодні ми маємо вже понад сто капеланів, які офіційно присутні в українському війську та духовно опікуються нашими військовослужбовцями. Перед очима смерті немає невіруючих, практично кожен військовослужбовець потребує цього духовного спілкування зі священнослужителем капеланом”, – сказав митрополит.

Його Блаженство зазначив, що в Україні капеланство планують впровадити на державному рівні, що має гарантувати капеланам соціальний захист.

“Зараз розроблений відповідний законопроект. Сподіваємося, Верховна Рада його підтримає і вдасться забезпечити капеланам певний рівень соціального захисту”, – додав Предстоятель ПЦУ.

Загалом на Сході України задіяні близько 600 капеланів від Православної Церкви України. Вони раз на місяць чи раз на квартал їздять з допомогою чи просто з духовною опікою наших військових.

У Збройних силах України офіційно перебувають 155 капеланів, у частинах прикордонній служби – 34, у Національній  гвардії – 33 капелани.

Як повідомляє “Релігія в Україні”, у вівторок, 23 квітня, у Верховній Раді було зареєстровано три законопроекти щодо військового капеланства, зокрема два проекти закону про військове капеланство №10244 та №10244-1, а також проект закону про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України (щодо військового капеланства) №10245.

Авторами законопроектів виступили челени Міжфракційного депутатського об’єднання “За духовність, моральність та здоров’я України” — Павло Унгурян, Юрій Соловей, Ігор Луценко, Оксана Білозір, Юрій Тимошенко та ін.

“Законопроекти створені з метою надання можливості забезпечити належний соціальний пакет та захист військових капеланів, сприяння подальшому розвитку капеланської служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях тощо. Капелан повинен мати ті ж преференції, зокрема й фінансові, що і військовослужбовці. Адже на сьогодні багато капеланів перебувають разом з ними в окопах, захищаючи нашу державу”, – зазначив голова Міжфракційного депутатського об’єднання “За духовність, моральність та здоров’я України” Павло Унгурян.

Comments are closed.