Окружний адміністративний суд міста Києва отримав позов, яким оскаржується скасування урядового наказу щодо перереєстрацію керівних органів Української православної церкви Київського Патріархату в новій Православній церкві України.

Позивачем виступає УПЦ КП, а відповідачем зазначено Міністерство культури України, передає ТСН.ua.

Згідно з повідомленням прес-служби суду, йдеться про скасування наказу Мінкульту в частині про втрату чинності попередніх наказів щодо реєстрації статуту Київської патріархії та статуту про управління УПЦ КП.

Позивач вимагає від суду скасувати урядові рішення від 30 січня 2019 року – тобто продовжити юридичне існування окремої церкви Київського Патріархату на чолі з владикою Філаретом.

“Водночас, разом із позовною заявою було подане клопотання про забезпечення позову, де позивач просить негайно зупинити дію оскаржуваного наказу в частині втрати чинності наказів Міністерства про статути УПЦ КП. Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження та щодо наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову”, – повідомили в окружному адмінсуді.

Зазначимо, що цей самий суд зараз розглядає позов юристів РПЦвУ (УПЦ МП) з вимогою скасувати державну реєстрацію Православної церкви України. А раніше Окружний адмінсуд Києва ухваив рішення про призупинення процесу перейменування УПЦ МП на РПЦвУ.

Нагадаємо, що владика Філарет за кілька місяців після проведення Об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року заявив про відновлення діяльності УПЦ Київського Патріархату.

20 червня він у стінах Володимирського собору провів так званий “собор”, на якому було оголошено про відновлення УПЦ КП.

Свою позицію Філарет пояснює тим, що не визнає над собою влади ані Москви, ані Стамбулу, тобто Вселенського Патріархату. Він також відмовився визнавати Томос, під яким також свого часу поставив підпис.

24 червня Священний Синод ПЦУ ухвалив заходи у відповідь на влаштоване Філаретом зібрання. Зокрема, було вирішено підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України як їхньому безпосередньому єпархіальному архієрею всі парафії та монастирі Києва, які до 15 грудня перебували у складі УПЦ КП.

Крім того, Філарета було позбавлено канонічних прав і обов’язків, пов’язаних з управлінням єпархією.

Також учасників “собору” Філарета покарали за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі. Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

25 червня Філарет дав прес-конференцію, на якій заявив про невизнання рішень Священного Синоду ПЦУ. Також він продовжує давати інтерв’ю, в яких критикує новостворену помісну ПЦУ та її єпископів особисто.

Comments are closed.