5 серпня у Рівному біля будівлі СБУ із плакатами зібралися священники та прихожани Московського Патріархату (Російської церкви в Україні).
Як розповів виданню Рівне Вечірнє єпископ Дубенський Пимен, усі вони прийшли підтримати священника Віктора Земляного, якого знову викликали до СБУ. Виклик стосувався зміни статті у кримінальному провадженні стосовно нього.
Раніше протоієрею Земляному оголосили підозру за двома статтями – 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) та 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію).
Перед тим, як Земляний зайшов до приміщення обласної СБУ, він встиг благословити прихожан.
Пізніше стало відомо, що священника допитали. За даними “Суспільне Рівне”, Земляному нібито оголосили про ще одну підозру: у розповсюдженні групою осіб літератури, яка розпалює ворожнечу. Про це протоієрей повідомив у телефонному коментарі та додав, що оскаржуватиме цю підозру в суді.
Нагадаємо, що правоохоронці взялись за одіозного священника ще наприкінці 2018 року. Тоді його допитали разом ще з дюжиною священників РПЦвУ за державну зраду і розпалювання міжрелігійної ворожнечі, а саме – за розповсюдження літератури, яка пропагує ідеї Російської Федерації. Навесні Земляному – єдиному з допитаних – офіційно висунули підозру.
Віктор Земляний – священник з Острога, глава відділу з питань врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії РПЦ в Україні, настоятель Свято-Воскресенського храму.
В РПЦвУ назвали допити Земляного переслідуваннями за релігійною ознакою, однак священник заслужив усі підозри своєю діяльністю. Основним завданням очолюваного ним відділу було стримування релігійних громад, які мають намір відмовитися від РПЦвУ і перейти до Київського Патріархату, а потім до Православної церкви України.
Крім того, священник Віктор Земляний часто фігурував у матеріалах російських ЗМІ. Зокрема, за його участю було відзнято низку відеосюжетів, які були використані для дискредитації України на міжнародній арені та які висвітлювали недостовірну, неповну та упереджену інформацію про релігійну ситуацію в Україні, діяльність органів влади тощо.