У серпні православні відзначають багато великих свят: пророка Іллі, мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини, благовірних князів Бориса і Гліба, Успіння праведної Анни, Матері Пресвятої Богородиці, великомученика і цілителя Пантелеймона, сімох мучеників Маккавеєвих, свято Преображення Господнього, Успіння Пресвятої Богородиці.
Відповідну пам’ятку опублікувала пресслужба ПЦУ на сторінці у Facebook.
“Ці релігійні свята досить популярні у народній традиції під назвами “літньої” Анни, “першого”, “другого” і “третього” Спаса, “першої” Пречистої тощо. І часто люди, не замислюючись над змістом, зводять святкування лише до освячення у церкві меду, фруктів чи зілля”, – зазначають у ПЦУ.
Насамперед, нагадаують у Церкві, на серпень припадає Успенський піст, який за церковним уставом прирівнюється до Великоднього посту. А народні “три” Спаси – це зовсім різні три релігійних свята, не пов’язаних між собою ані хронологічно, ані географічно, ані змістовно. Єдине, що між ними спільного – це постать нашого Спасителя Господа Ісуса Христа, на честь Якого ці свята встановлені:
• 14 серпня – Винесення чесних древ животворчого Христа Господнього;
• 19 серпня – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа;
• 29 серпня – перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа Господа Ісуса Христа.
“Тому Спас, тобто Спаситель Господь наш Ісус Христос, не може бути медовим, яблучним, горіховим, хлібним чи полотняним… Відзначаймо ці великі свята, дізнаваймося і розуміймо, що саме, чому і для чого ми святкуємо!” – закликали у ПЦУ.