У Російській православній церкві в Україні (РПЦвУ, раніше – УПЦ МП) скептично оцінили заклик президента Володимира Зеленського до українських Церков почати діалог заради єдності, який той озвучив у привітанні з нагоди 1031-ї річниці Хрещення України-Руси.

Коментуючи 29 липня “Комсомольській правді в Україні” заклик президента до діалогу, керуючий справами РПЦвУ митрополит Антоній (Паканич) заявив, що в нинішній ситуації діалог навряд чи можливий, передає “Релігія в Україні”.

“Звичайно, ми не проти діалогу і не раз про це публічно заявляли. Але будь-який повноцінний діалог може будуватися тільки на довірі і відсутності бажання однієї зі сторін зламати своїх опонентів через коліно”, – заявив Антоній, при цьому традиційно звинувативши українську владу в “ухваленні “антицерковних” законів, діяльності т.зв. чорних реєстраторів (співробітників деяких ОДА, які на підставі підроблених документів переводять громади УПЦ в іншу юрисдикцію), інформаційних кампаніях” проти РПЦвУ, а також “масштабній і системній кампанії щодо рейдерського захоплення храмів канонічної Церкви”.

“На тлі цього говорити про якусь повноцінний діалог вельми і вельми складно”, – зазначив Антоній. “Однак будемо все ж вірити в краще”, – додав він і назвав умови, за яких діалог можливий.

“Якщо припиниться попрання прав нашої пасти, якщо буде покладено край рейдерству, якщо нашої Церкви повернуть всі захоплені у неї храми, передумови для здійснення діалогу обов’язково з’являться. Якщо ж цього не відбудеться, то будь-які хороші слова про примирення так і залишаться, на жаль, всього лише словами”, – вважає керуючий справами РПЦвУ.

Варто зазначити, що ще до утворення ПЦУ керівники тодішньої УПЦ МП постійно висували вимоги до сусідніх юрисдикцій – УПЦ КП і УАПЦ – спочатку увійти до складу УПЦ МП, а потім обговорювати питання можливого підвищення канонічного статусу УПЦ МП.

Зазначимо також, що Російська церква в Україні не така вже й гнана, якою вона намагається себе представити для стороннього спостерігача. Зокрема, на фоні галасу про захоплення храмів РПЦвУ продовджує зводити все нові і нові храми по всій Україні, зокрема і в Закарпатті. А у ті громади, які більшістю голосів виявили бажання перейти до ПЦУ, вони не гребують звозити титушок.

Comments are closed.