Владика Філарет, який заявив про відновлення УПЦ КП, намагається будувати Церкву, засновану на нахабному обмані.

Таку думку в інтерв’ю Релігійній правді висловив відомий український богослов, професор університету в США священник Кирило Говорун.

Він повідомив, що на 1031-шу річницю Хрещення України-Руси встиг побувати на урочистостях у Києво-Печерській лаврі, організованих Російською церквою в Україні (УПЦ МП), на службі ПЦУ у Софійському соборі  та у Володимирському соборі, куди до Філарета прийшло лише кілька сотень вірян.

“Мене вразило, наскільки мало людей прийшло до Володимирівського собору, до Філарета. Притому що це престольне свято – це храм князя Володимира – і начебто мало бути багато людей. Але була лише третина церкви заповнена людьми. І це був більше ніж наполовину пустий храм. І це засвідчило: очевидно те, що пропонує Філарет зараз Українським церквам, українським православним не має популярності, тому йому доводиться вдаватися до маніпулятивної риторики про те, що ПЦУ якась несправжня і ця помісність й автокефальність якісь недостатні. Це є неправда. Це є такий нахабний обман. Але вони намагаються на цьому побудувати зараз [Церкву]”, – зауважив о.Кирило.

Водночас священник не зміг відповісти на запитання, наскільки владика Філарет усвідомлює це. Кирило Говорун зауважив, що владика Філарет чи не довше за всіх перебуває на міжправославній арені, зокрема, часто їздив на конференції від Московського Патріархату, представляв цю Церкву на різних форумах.

“Він добре знає про правила міжправославного життя. І звичайно він повинен усвідомлювати, що те, що він робить, не відповідає жодним правилам, і що те, що він говорить, це є обман. Питання в тому, наскільки він це усвідомлює у своєму віці. Я не беруся судити, нехай судять спеціалісти”, – сказав о.Кирило.

Богослов також зауважив, що зараз складно спрогнозувати долю структури, яку будує зараз Філарет. “Хоча очевидно, що після Філарета вона навряд чи продовжить існувати”, – додав о.Кирило.

Зазначимо, що Кирило Говорун також розвіяв міфи щодо “залежності” ПЦУ від Константинополя, зокрема, вказавна те, що Елладська православна церква більш обмежена в своїх правах Константинополем, ніж ПЦУ.

О.Кирило запевнив, що помісна Українська церква рано чи пізно отримає статус Патріархату, треба лише виконати “домашнє завдання”.

Comments are closed.