14 серпня на набережній в Ялті окупованого Росією Криму сталася бійка за участю священника з Москви і місцевого вуличного артиста. Поліція проводить перевірку.

Водночас голова Комітету з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об’єднань Держдуми РФ Сергій Гаврилов вже зараз заявив, що йдеться про “український слід” у цьому конфлікті, повідомляє “Релігія в Україні”.

За даними російський поліції, учасники бійки отримали тілесні ушкодження. Пізніше з’ясувалося, що в конфлікті брав участь священник Олексій Забєлін, клірик московського храму Благовіщення Пресвятої Богородиці в Федосіному. Раніше він служив в храмі преподобного Сергія Радонезького в Солнцево, настоятелем якого є прес-секретар Gатріарха Кирила священик Олександр Волков.

Російський православний Telegram-канал “Церквач” описує події: “Спочатку батюшка написав у Facebook, що на набережній Ялти на нього напав невідомий і побив на очах дітей. Священник діагностував у себе перелом щелепи, потім, правда, його скасував. Скаржився на свавілля міліції і бездіяльність медиків. У підсумку, кримінальна справа заведена на самого Забєліна. Він міг бути ініціатором бійки і тепер говорить, що взагалі-то нічого не пам’ятає. Весь цей час православні уFacebook писали всім, кому тільки можна написати в лічку або публічно, аж до Аксьонова та Поклонської. Підключили Легойду і Кипшидзе. Натурально тиснули на слідство, наголошуючи на тому, що Забєлін – людина пристойна і мухи не образить, зуб даємо. Винного самі призначили тільки на підставі того, що їхній підзахисний – священник, а його опонент – якийсь вуличний артист. І тільки секретар Патріарха Московського і всієї Русі по місту Москві протопресвітер Володимир Диваков зателефонував до Криму і попросив поліцію провести справедливе розслідування і покарати священника за всією суворістю”.

Сам о. Олексій Забєлін стверджує, що всі разом – артист, поліцейські і лікарі в Ялті – обмовили його, а сам він отримав під час конфлікту травми, у відповідь лише “відштовхнувши агресивного артиста від сина”.

За його словами, він посадив сина на одну з лавок на набережній, оскільки той натер ноги. У цей час до них підійшов чоловік у білому одязі та зіштовхнув хлопчика з лавки. Музикант пояснив це тим, що у нього має розпочатися шоу і “лавка зайнята”. Священник викликав поліцію, проте артист нібито вдарив його по обличчю і вилаяв його сина нецензурною лайкою.

Священника нібито із закритим переломом щелепи відправили в лікарню. Проте вже наступного дня він написав, що перелому немає.

Священник також поскаржився на знущання з боку правоохоронців, зокрема, запевнив, що дільничний змушував його вставати з лікарняного ліжка і йти до відділення, стверджуючи, що у нього немає жодних проблем зі здоров’ям.  Як повідомили пізніше на сайті окупаційного “МВС по Криму”, поліція Ялти оголосила про перевірку співробітників після скарги священника на тиск з боку поліцейських.

Сам же священник того дня нібито пішов з лікарні, проте вже 16 серпня опублікував у Facebook фото крапельниці, повідомивши, що перебуває у стаціонарі.

Голова Комітету з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об’єднань Держдуми РФ Сергій Гаврилов вважає, що йдеться про “український слід” в цьому конфлікті.

“Треба з’ясовувати. Я думаю, що це важка спадщина українського минулого – ненависть до церкви, до релігії. Я думаю, що треба священнослужителів прирівняти до співробітників поліції і держслужби і якщо вони при виконанні обов’язків, то карати. Це може бути розцінено не тільки як побутова сварка або образа особистості, це може розцінюватися як прояв релігійної ненависті, релігійного екстремізму. Я думаю, що може бути досить підстав у порушенні кримінальної справи за досить важкою статтею. А якщо є травма, я думаю, років до 3-5 цілком може вуличний музикант заробити по повній програмі. Я думаю, що усі з цим погодяться нормальні люди”, – заявив виданню Рravda.ru Сергій Гаврилов, який нещодавно сам опинився в центрі парламентського конфлікту між РФ і Грузією.

Депутат-комуніст Сергій Гаврилов відомий також тим, що разом з представниками Київської митрополії РПЦ в Україні (раніше – УПЦ МП) веде кампанію проти української автокефалії. Раніше, 2012 року, спираючись на його ініціативу, у парламенті України була створена міжфракційна депутатська група “За духовність і свободу совісті”, яку очолив депутат Вадим Колесніченко, лідер руху російських співвітчизників в Україні, який виїхав 2014 року до анексованого Криму.

Comments are closed.