Становлення Православної Церкви України і досі перебуває у процесі, проте релігійним громадам, в яких більшість вірян бажають приєднатись до ПЦУ, не потрібно намагатися якнайшвидше перереєструвати статути.

Таку думку в інтерв’ю РІСУ висловив митрополит Макарій, колишній предстоятель УАПЦ.

Натомість, додав він, потрібно працювати над тим, щоб громада переходила до ПЦУ у повній єдності й зі священником, уникаючи таким чином відкритих силових конфліктів.

“Я вважаю, що розподіл між ПЦУ і УПЦ МП (Російська церква в Україні, – ред.) – явище тимчасове. І я би не сказав, що є розподіл. Є 75 відсотків українців, які визначились, і хочуть помісної Православної Церкви. Але вони очікують. Їх стримують різні російські наклепи чи нісенітниці, їх стримують священники. ПЦУ треба не переманювати, а працювати, зустрічатись зі священнослужителями, і все буде гаразд”, – впевнений владика Макарій.

За його словами, на Священному Синоді він озвучував пропозицію щодо необхідності проводити переговори з тими, хто поки незгоден полишити РПЦвУ.

“Я на Синоді казав Блаженнішому Епіфанію, до владик Священного Синоду, що не потрібно там працювати через когось, щоби ділити парафії. Нам треба працювати так зі священнослужителями, щоби в єдності переходили. Ото буде удар для Російської Православної Церкви. І така праця повинна бути – щира, відкрита”, – розповів митрополит.

Владика Макарій додав, що ПЦУ потрібно працювати не тільки зі священниками, а й з архиєреями. Зокрема, він сам багато раз зустрічався з владикою Софронієм, митрополитом РПЦвУ, який є найбільш проукраїнським ієрархом Московського Патріархату

“Я думаю, що, може, він (Софроній, – ред.) ще очікує. Бо крісло Патріарха Філарета ще стоїть в Синоді(посміхається – ред.). Але я розмовляв з іншими архиєреями (РПЦвУ – прим. ред.), – я не горда людина, і мені подобалась їхня розмова, їхня відкритість. І я думаю, що упорядкується все, стане на свої місця у помісній українській Церкві. А в цей період трошки затишшя”, – зауважив митрополит Макарій, додавши, що ця пауза не завадить розвиткові ПЦУ.

“Нормально. Не треба говорити, що вже спинилося. Це буде продовжуватися. Я це відчуваю. Так само як я відчував 1989 року, коли я підписувався серед тих 6 священників (про перехід з РПЦ до УАПЦ, – ред.), моя совість підказувала, що це недаремно, що я доживу до незалежної Церкви”, – зазначив владика Макарій.

Comments are closed.