29 серпня Православна Церква відзначає Перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образу (убруса) Господа Ісуса Христа, яке відбулось 944 року.

Це завершальне літнє свято серед присвячених нашому Спасителеві. Воно вшановує важливу подію для кожного християнина: створення першої в історії ікони Ісуса Христа через дотик Його обличчя до полотняної тканини, повідомляє пресслужба ПЦУ на сторінці у Facebook.

У публікації також згадується історія перенесення нерукотворного образу Спасителя:

У той час, коли Ісус Христос проповідував та зцілював багатьох недужих, сирійський цар Авгар захворів проказою. Слава про великі чудеса Господа долинула до нього з Ізраїлю. Тож він надіслав до Ісуса Христа свого художника, аби він змалював образ Месії. Але навіть найкращий майстер виявився не здатним це зробити – таке неземне сяйво сходило від Творця.

Ісус Христос помітив спробу художника змалювати Його Лик, тож із Свого безмежного милосердя попросив принести води та полотняну хустину (убрус). Він омив руки і обличчя, а потім витерся тканиною – так всі присутні побачили, як на ній проступають риси Господа нашого Ісуса Христа. Цей нерукотворний образ художник привіз царю Авгарові, який згодом видужав і навернувся зі своїми підданими до Христової віри.

У повідомленні зазначаєть, що Українська Православна Церква особливо шанує цю подію: ікона нерукотворного Образу одна з найпоширеніших в українському іконописі.

“Сьогодні ми вітаємо усіх з величним святом! Нехай Господь наш Ісус Христос просвітить наші серця безмежною любов’ю та милосердям, з якими Він звершував неймовірні чудеса”, – додали у ПЦУ.

Comments are closed.