Президент України Володимир Зеленський привітав вселенського патріарха Варфоломія з 80-літтям і заявив про готовність зміцнювати відносини.

Про це йдеться в листі презеидента, який в суботу, 29 лютого, передали Варфоломію члени української делегації на чолі з міністром культури, молоді і спорту Володимиром Бородянським.

“Пишаємося зв’язком тисячолітньої давності, який поєднав Україну з Константинопольським престолом і завдяки якому наша держава стала частиною християнського світу. Ці взаємини зі Вселенською церквою мали великий вплив на хід історії нашого народу і їх наслідки зберігають важливість до сьогодні. Хочу запевнити Вашу Всесвятість в готовності і далі зміцнювати відносини України з Вселенським патріархатом”, – сказано в тексті привітання, яке оприлюднив заступник міністра закордонних справ, колишній генеральний консул України в Стамбулі Василь Боднар.

Читайте також: Патріарх ХХІ століття, який надав Україні томос: Варфоломій І святкує 80-ліття

Нагадаємо, 8 серпня 2019 року Зеленський зустрічався з Варфоломієм на Фанарі. Пресслужба глави держави обмежилася з цього приводу коротким пресрелізом, згідно з яким Зеленський заявив, що не втручатиметься в церковні справи, але буде захищати незалежність церкви. У Вселенському патріархаті повідомили, що під час зустрічі Варфоломій гарантував незалежність Православної церкви України.

Comments are closed.