Священнослужителі РПЦвУ (УПЦ МП) заважають проведенню санітарно-епідеміологічних розслідувань випадків зараження COVID-19 серед кліру та вірян.
Про це на брифінгу заявила головний лікар Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Світлана Єсипенко, передає Думська.
Вона наголосила, що епідеміологи постійно стикаються з приховуванням або перекрученням інформації.
“Моментально ці люди (хворі, – ред.) “перестають” працювати в церквах, відвідувати ці церкви, через що ми не можемо визначити коло контактних осіб та провести всі протиепідемічні заходи”, – говорить Єсипенко.
Про те, як хвора насельниця Теплодарського монастиря після госпіталізації стала належати до нього “умовно” (в обителі, до речі, досі стверджують, що діагноз у неї не підтвердили, а температура підвищувалася через нирки, хоча це неправда), видання раніше писало: представник РПЦвУ Діодор не тільки відхрестився від лежачої в лікарні жінки, а й образив хвору, заявивши, що у неї “проблеми з головою”.
Схожий випадок стався і в Подільському. Там захворіли місцевий священник і його теща. При цьому церковне керівництво повідомило епідеміологів, що чоловік служив зовсім в іншому місці – десь у Знам’янці Іванівського району. Це сильно ускладнило встановлення кола осіб, які контактували з носієм вірусу.
“Вони всі приховують один одного від нас. Зараз не знайдеш жодних кінців. Виявляється, він сирота і у нього нікого немає”, – обурюється головлікар.
Саме в храмах Московського Патріархату, кажуть медики, найчастіше порушуються правила карантину, деякі священники навіть закликають ігнорувати їх.
Інші релігійні організації, у тому числі православні, ставляться до карантину куди відповідальніше.
Медичні працівники та влада настійно закликають вірян залишатися вдома на Великдень і дивитися служби онлайн, адже в випадків зараження COVID-19 в храмах і монастирях стає все більше.