Чернівецько-Буковинська Консисторія РПЦвУ (УПЦ МП) звернулася до Служби безпеки України з проханням закрити редакцію газети “Молодий буковинець” на повний карантин.

Таку заяву секретар Консисторії архимандрит Никита адресував 30 квітня начальнику управління СБУ в області В. Монастирецькому, йдеться на сайті газети molbuk.ua.

Зазначається, що напередодні інформаційний портал molbuk.ua передрукував ексклюзив “Релігійної правди”, в якому джерела повідомляли про те, що керівник Чернівецько-Буковинської єпархії РПЦвУ митрополит Мелеті страждає на пневмонію, а низка священнослужителів, зокрема, і сам секретар єпархії, хворі на коронавірус.

Цю ж інформацію з посиланням на “Релігійну правду” вчора передрукували й інші буковинські інтернет-ЗМІ.

Кореспондент molbuk.ua звернувся до єпархії з проханням прокоментувавти цю ситуацію. Однак на запит у єпархії не відповіли, хоча повідомлення прочитали.

В УПЦ МП вимагають в СБУ закрити редакцію «МБ» на карантин

Замість того, щоб прокоментувати цю інформацію, архимандрит Никита сьогодні відвідав редакцію газети “МБ”, де демонстративно кашляв на працівників установи і поводився нахабно. Увесь процес відвідин священнослужитель РПЦвУ знімав на відео.

Пізніше архимандрит написав заяву до СБУ, в якій зазначив, що “учора на сторінках газети “Молодий буковинець” дізнався, що захворів на COVID-19″.

Також секретар Консисторії у своєму листі зазначив, що “контактував з головним редактором та іншими особами”, у зв’язку з чим просить перевірити “епідеміологічний стан” та закрити редакцію на “повний карантин”.


При цьому він “жалкує і розкаюється у своєму вчинку” та обіцяє більше не наражати нікого на небезпеку.

Колектив редакції molbuk.ua та Релігійної правди вважає неприпустимими такі вчинки архімандрита Никити.

Comments are closed.