Державний департамент США оприлюднив доповідь про свободу релігії у світі за 2019 рік. Там також згадується і анексований Крим, повідомляє Крим.Реалії.

Зокрема зазначається, що Росія переслідує і залякує релігійні меншини, “Свідків Єгови”, Православну Церкву України та кримських татар-мусульман.

“Окупаційна влада продовжує арештовувати кримських татар, звинувачувати в незаконній місіонерській діяльності, захоплювати українські церкви”, – йдеться у звіті.

“Уряд США продовжує засуджувати залякування християнських і мусульманських релігійних груп російською окупаційною владою в Криму і привертати міжнародну увагу до цих порушень. У посольстві США в Україні повідомили, що Сполучені Штати і надалі підтримуватимуть релігійну свободу в Криму і змусять окупаційну владу повернути конфісковане майно та звільнити ув’язнених, засуджених за свої релігійні або політичні переконання”, – йдеться у звіті.

Раніше в звіті Комісії США з міжнародної релігійної свободи повідомлялося, що Росія опинилася серед 14 країн світу, які Держдепартамент США має зарахувати до списку “країн, що викликають особливе занепокоєння”. Зокрема, у звіті йдеться про порушення з боку Росії права на свободу релігії в анексованому Криму.

Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги у Сімферополі

Собор Володимира і Ольги Православної церкви України в Сімферополі
“У Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла в Православну церкву України (ПЦУ).

Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.

Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму 28 червня зобов’язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.

У середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані Мінмайна Криму та без узгодження з Кримською єпархією”.

Переслідування “Свідків Єгови” в Росії та Криму
“Російський Верховний суд у 2017 році визнав екстремістською релігійну організацію “Свідки Єгови” і заборонив її діяльність в Росії. Також діяльність цієї організації заборонена в анексованому Криму.

Співробітники ФСБ Росії неодноразово проводили на території півострова обшуки і затримання підозрюваних в участі в релігійній організації “Свідки Єгови”. За даними правозахисного центру «Меморіал», в Росії кілька десятків прихильників цієї релігійної організації зазнали кримінального переслідування.

У серпні 2018 року правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 29 прихильників релігійної організації “Свідки Єгови”, обвинувачених у Росії в екстремізмі”.

Кримські “справи Хізб ут-Тахрір”
“Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею 2014 року Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта”.

Comments are closed.