Так зване “Міністерством державної безпеки ДНР” фінансувало і керувало особами, які намагалися спалити церкви РПЦвУ (УПЦ МП) у контрольованих українським урядом районах взимку 2019 року.

Про це йдеться у звіті Державного департаменту США про свободу віросповідання в Україні за 2019 рік. У документі чиновники посилаються на дані розслідування СБУ, передає Духовний фронт України.

Зокрема, у звіті нагадали, що найманці “ДНР” намагались здійснити підпали у місті Запоріжжі (6 та 11 січня), Кривому Розі (15 лютого) і знову в місті Запоріжжя (біля каплички біля церкви Св. Івана Богослова РПЦвУ).

Згідно з даними СБУ, організатори, які базуються у “ДНР”, платили паліям за кожен напад і доручали їм малювати нацистські графіті на стінах будівель РПЦвУ.

Таким чином в Україні розпалюється міжконфесійна ворожнеча, щоб пізніше у підпалах звинуватити супротивників РПЦвУ, зокрема вірян ПЦУ.

Нагадаємо, в Одесі та інших регіонах горіли кілька церков Московського Патріархату. РПЦвУ звинуватила у всьому проукраїнськи налаштованих вірян, проте пізніше поліція пояснила, що майже всі пожежі стались через необережність, а підпал монастиря в Одесі здійснив колишній послушник РПЦвУ.

Така політика – розпалювання міжконфесійною ворожнечі – ідеально підходить для створення картинки “гонимої церкви”, щоб потім заявляти про фашистів та бандерівців які палять “каноническую церковь”. Такі висловлювання вже лунали з уст кремлівських пропагандистів. Наприклад, у РПЦвУ вважають утворення незалежної від Москви Церкви поштовхом до релігійної війни.

2019 року СБУ оприлюднило відеодокази підготовки, здійснення підпалу та затримання виконавців, якими виявились мешканці Запоріжжя, вони зараз дають свідчення правоохоронцям.

Comments are closed.