Відома релігієзнавець д-р філос. наук Людмила Филипович прокоментувала ініціативу очільниці комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової розробити законопроект про діяльність деструктивних релігійних організацій (так званих “сект”).
На думку Филипович, такий закон принесе більше шкоди, аніж користі. Про це вона написала у Facebook, передає РІСУ.
“Питання про спеціальний закон, який би регулював діяльність так званих сект, піднімалося неодноразово. Десь в парламентських загашниках лежать навіть проекти цих законів, але після 25-річного обговорення із світовою науковою спільнотою правники, управлінці, релігієзнавці, навіть богослови прийшли до висновку, що небезпек від такого законодавства більше, ніж користі. Починаючи із визначення СЕКТА, тим більше деструктивна. Під це визначення можуть попасти будь-які утворення, які мають на чолі сильного харизматичного лідера, який тримає дисципліну, керує життям кожного окремого члена і всього колектива, дещо закрита корпорація, куди важко увійти і важко вийти… Та інші характеристики”, – зазначила експерт.
За її слова, під визначення “секта” могла б попасти і Українська асоціація релігієзнавців.
“А головно – проблема застосування закону! з нашим рівнем правосвідомості, загалом правовою системою, постраждалих від дії цього закону точно буде більше, ніж від “сект”.
У нас прийнято “сектами” таврувати всіх, хто не подобається. От тепер напряглися всі громади, які не належать до релігійної більшості. Донедавна сектами вважали і баптистів, і пятидесятників, і адвентистів, а не тільки СЄ чи сайєнтологів. Навіщо комусть створювати напругу ще й на цьому фронті? де відносне порозуміння. Релігійний плюралізм – фундамент релігійної свободи: рухнем цей фундамент і переслідування за свої переконання почнуться. ТРЕБА ДУМАТИ, ДОБРЕ ДУМАТИ”, – наголосила Филипович.
Нагадаємо, депутат фракції “Слуга народу” Галина Третьяковазаявила про намірирозробити законопроєкт про діяльність сект.
За її словами, йдеться про релігійні організації, які працюють як фінансові установи й забирають кошти у людей.
Третьякова назвала такі організації “цілою системою з нейролінгвістичним програмуванням”.