30 липня Державне бюро розслідувань офіційно повідомило про закриття провадження у так званій “справі про Томос”, слідчими не було встановлено кримінального правопорушення.

Про це повідомляється на сайті ПЦУ.

“Ми задоволені тим фактом, що Державне бюро розслідувань, дослідивши питання, прийшло до тих самих висновків, про які ми казали від самого початку – питання про об‘єднавчий процес, про утворення Православної Церкви України, отримання Томосу жодним чином не має підстав розглядатися у кримінальному провадженні”, – сказав речник Київської митрополії архієпископ Євстратій (Зоря), коментуючи повідомлення ДБР.

Владика додав, що звинувачення, покладені в основу звернення до ДБР, були очевидно абсурдними, але опоненти розвитку ПЦУ скористалися недосконалістю процедур, законодавства, які дають широкі можливості для вимог порушити справу навіть з очевидно абсурдних приводів.

“Зараз факт порушення справи жодним чином не може свідчити про наявність достатніх підстав для цього, воно може бути лише формальністю, обумовленою визначеними законом процедурами. Але наші опоненти намагалися використати факт існування справи для того, щоби в інформаційному просторі атакувати Православну Церкву України. Тепер і цей псевдоаргумент, як і багато подібних до нього, якими користуються наші опоненти, спростовано”, – зазначив архієпископ Євстратій.

“Тому ми задоволені рішенням і сподіваємося, що в процесі удосконалення законодавства будуть вжиті заходи, щоби не було можливості вимагати відкриття подібних кримінальних справ на підставі “юридичного спаму” і завідомо неправдивих тверджень”, – підсумував речник Київської митрополії.

  • 18 червня стало відомо, що проти Порошенка порушили справу через “розпалювання релігійної ворожнечі” за фактом отримання Томосу українською автокефальною Церквою.
  • У ДБР підтвердили відкриття справи Службою безпеки України ще 2019 року.
  • Водночас у бюро наголосили, що не збираються ставити під сумнів легітимність створення ПЦУ, та пояснили, що цю справу стосовно Порошенка було відкрито за заявою предстоятеля УПЦ КП Філарета. У Філарета цю інформацію заперечили, заявивши, що на Порошенка наскаржились віряни.

Comments are closed.